zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Granola
Granola

Domácí granola

Hodnoceno: 0x
Křupavé vločkové müsli je oblíbená rychlá snídaně. Nabídka v obchodech je sice široká, ale není nad vlastnoručně vyrobenou granolu, do které si namícháte jen to, co máte rádi. Navíc v kvalitě, kterou si můžete ohlídat.
do 2 hodin

reklama

Suroviny

Postup

  1. Všechny sypké suroviny vsypte do pekáče a dobře promíchejte.
  2. Olej, med a vodu smíchejte zvlášť a metličkou rozšlehejte, aby výsledkem byla hladká řídká pasta.
  3. Na pekáči dobře promíchejte suché i mokré přísady a pečte jednu a půl až dvě hodiny při 100–150 ˚C. Občas se do trouby podívejte, aby se nic nepřipeklo, a směs promíchávejte.
  4. Po upečení nechte vychladnout. Vychladlou granolu nasypte do sklenic. Přidávejte do jogurtu nebo jen tak uzobávejte z misky.

Prima tip: Do granoly můžete vmíchat i jiné přísady podle chuti, zkuste třeba sušené brusinky nebo plody goji. K přislazení se hodí například agáve sirup. Oříšky se hodí vlastně všechny – kešu, pekanové nebo mandle, přisypat můžete i dýňová semínka. Zkrátka, popusťte uzdu fantazii i vlastním chutím.

Kuchařka pro báječné tchyně, Foto: Kuchařka pro báječné tchyně

Tuto kuchařku Helena Chvátalová napsala pro ženy, které se, tak jako ona, v den svatby svého dítěte staly tchyněmi. Dnes už dobře ví, že dospívající děti musíme včas pustit do života, aby se k nám mohly s láskou vracet – a pokud s sebou přivedou i své partnery, tím líp.

Díky téhle knížce si každá maminka zaslouží titul „tchyně roku“! Ať už si ji koupí sama, nebo ji dostane od „mladých“ jako dárek pro radost, získá knihu plnou nejen receptů a lákavých fotografií, ale i poznatků a zkušeností, se lžičkou psychologie (autorka prošla psychoterapií a dvouletým tréninkem rodinných konstelací) a hlavně náručí lásky.

Vydalo nakladatelství Smart Press.

reklama