zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ďábelská grilovaná žebírka
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Ďábelská grilovaná žebírka

Ďábelská grilovaná žebírka

Hodnoceno: 0x
Jsou nejenom neuvěřitelně dobrá, ale i neuvěřitelně snadná. A vůbec se nemusíte hodiny udit a nudit u grilu, protože maximum práce udělá trouba, a navíc klidně i den dva předem. Párty ideál.
nad 2 hodiny
6–8 porcí

Další skvělé originální recepty najdete v letním čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Léto na zahradě s Prima FRESH  Foto:

Nejkrásnější léto na zahradě zažijete s letním číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH je v prodeji již 8. června a těšit se můžete na pořádnou porci prázdninové inspirace!

reklama

Suroviny (6–8 porcí)

Kořenicí směs:

Omáčka:

Postup

  1. Žebírka osušte kuchyňským papírem. Přísady na marinádu promíchejte v míse a směs vetřete a vklepejte do žebírek. Každý plát zabalte do alobalu, položte na plech a nechte přes noc v ledničce.
  2. Troubu předehřejte na 180 °C. Žebírka nevybalujte, vložte je do trouby a pečte 2 ½ hodiny.
  3. Žebírka vyjměte, nechte trochu vychladnout, abyste s nimi mohli manipulovat, a sejměte alobal (do tohoto bodu můžete žebírka připravit až den předem a do závěrečné přípravy ponechat v ledničce). Slijte šťávu, kterou žebírka pustila.
  4. Promíchejte přísady na omáčku, žebírka jí potřete a dávejte přitom pozor, protože v této fázi jsou už velmi křehká. Ogrilujte je na předehřátém grilu 5 až 10 minut z každé strany, až budou hezky ožehlá. Opatrně je rozkrojte na díly hodně ostrým nožem, ale jsou tak měkká, že rozpadají.

PRIMA TIP: Pokud nemáte důvěru v hotové grilovací (BBQ) omáčky, připravte si vlastní. Budete potřebovat 1 plechovku rajčatového pyré (passata), 2 lžíce hnědého cukru, 2 lžíce medu, 1 lžíci citronové šťávy, 1 lžíci melasy, 1 ½ lžičky worcesterské omáčky, 1 ½ lžičky hořčice dle výběru, 1 rozdrcený stroužek česneku, ¼ lžičky sušeného oregana, ¼ lžičky chilli koření a špetku pepře. Všechny přísady promíchejte v kastrole, uveďte do varu, krátce povařte a nechte vychladnout. Můžete ji také několik dnů uchovat v ledničce.

Ďábelská grilovaná žebírka  Foto:

Ďábelská grilovaná žebírka; foto: L.A. CREATIVE FOOD

Uložit

reklama