zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cuketový chlebíček s ořechy
Autor: Kitchenette.cz Cuketový chlebíček s ořechy

Cuketový chlebíček s ořechy

Hodnoceno: 3x
Pokud máte zahradu a nadprodukci cuket, může se vám hodit tento recept na velmi zdravý a chutný moučník. Ideální na svačinu nebo ke kávě. Markéta z food blogu Kitchenette.cz vám prozradí i pár osobních tipů a triků, jak chlebíček ještě vylepšit.
do 1 hodiny
1 ks porce

Tento recept je převzatý a modifikovaný z mého oblíbeného blogu 101cookbooks.com.

V originálu jsou vlašské ořechy, tentokrát jsem použila pekanové s přidáním 2 lžic slunečnicových, 1 lžíce dýňových a 2 lžic chia semínek.

Miluju to kokosové aroma v kombinaci s citrusy a kořením! Také si můžete pohrát se složením ořechů a semínek, je to fajn způsob, jak začlenit více vitaminů, omega mastných kyselin a energie do  jídelníčku… To samé platí i u mouky, použila jsem kombinaci špaldové a žitné, ale samozřejmě je to na vás a aktuálních zásobách kuchyně…

Cuketový chlebíček s ořechy
Autor: Kitchenette.cz Cuketový chlebíček s ořechy

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 175 °C a připravte si dvě formy na biskupský chlebíček, můžete je příčně vyložit pečicím papírem s přesahujícími kousky na stranách, potom se vám bude snáze vyndávat ven, nebo je vymažte tukem a popřípadě vysypte, jak jste zvyklí.
  2. Připravte si cukety (nastrouhejte je najemno a vyždímejte přebytečnou tekutinu), nastrouhejte citronovou kůru (alternativně můžete použít i pomerančovou…), nastrouhejte zázvor, nasekejte ořechy.
  3. Ve velké míse smíchejte mouku, prášek do pečiva, sodu na pečení, sůl, skořici a anýz.
  4. V mixéru šlehejte tuk (máslo, kokosový olej nebo mix obojího) dokud nebude nadýchaný. Přidejte postupně oba druhy cukrů a dál mixujte. Přimíchejte vejce, jedno po druhém, až když se to předchozí hezky spojí s těstem. Následuje vanilkový extrakt.
  5. Teď můžete do těsta vmíchat cuketu, zázvor, citronovou kůru, ořechy a další semínka. Když je směs dobře promíchaná, přidejte suché ingredience, které jste si už připravili v bodě 3, krátce promíchejte a rozdělte hmotu rovnoměrně do dvou forem. Posypejte ořechy a semínky.
  6. Pečte 40–45 minut, otestujte špejlí. Výsledek je velmi vláčný a plný chuti. Nezapomeňte, že i po vyndání z trouby se chléb ještě chvíli peče. Proto ho nechte 10 minut chladnout ve formě a pak vyndejte a nechte vystydnout na mřížce.
Cuketový chlebíček s ořechy
Autor: Kitchenette.cz Cuketový chlebíček s ořechy

Markéta PavlejeObjevte nový food blog!

Kitchenette.cz je jeden z nejhezčích food blogů v Čechách. Jeho autorka Markéta Pavleje Šimrová je známou vizážistkou, která si z prostředí módy často odskakuje do kuchyně a tam vaří neskutečné dobroty.

I na fotkách je vidět, že Markéta má velké vizuální cítění, okamžitě na ty laskominy dostanete chuť. Na blogu najdete recepty, které určitě zvládnete uvařit, navíc jsou většinou zdravé, ze základních surovin, ideálně čerstvých a z velké části regionálních a sezonních.

reklama

Související témata: cuketa , chlebíček , Sladké