návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Cuketová pizza s vejcem

Hodnoceno: 1x
2 porce
do 1 hodiny
Cuketová pizza s vejcem
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Cuketová pizza s vejcem
Oblíbená rychlovka tentokrát v kompletně bezmasém provedení se stane hitem léta!

Článek

Domácí pizza  Foto:

20x oblíbená pizza v různých provedeních

Pizza se v průběhu staletí stala skutečným fenoménem a je to jedno z jídel, o kterých lze říct, že je oblíbená na celém světě! Pečená placka z jednoduchého těsta obložená...

Postup

  1. Troubu předehřejte na nejvyšší teplotu a vložte do ní pizza kámen nebo plech. Cuketu nakrájejte na spiralizéru nebo škrabkou na zeleninu na tenké dlouhé plátky. Ve velké míse promíchejte cuketu s 1 lžičkou soli a nechte 15 minut stát. pak z ní v utěrce vymačkejte všechnu vodu.
  2. Cuketu pak promíchejte se sýrem, moukou, česnekem, bylinkami, vejcem a trochou soli. Směs přesuňte na kus papíru na pečení a vytvarujte z ní placku asi 25 cm v průměru a vymačkejte vyšší okraje. Na papíru přesuňte do trouby na pizza kámen nebo na plech a pečte 8 až 10 minut, až placka začne hnědnout. Vyndejte ji z trouby.
  3. Na placku navršte kousky rajčat a chřestu promíchané s olejem, osolte a opepřete. Teplotu trouby snižte na 200 °C, pizzu vraťte do trouby a pečte ještě 8 minut. Pak ji opět opatrně vyndejte, navrch rozklepněte vejce, posypte parmazánem a dejte ještě na 3 až 4 minuty do trouby, aby vejce ztuhla. Nakonec posypte zbylým parmazánem a bylinkami a podávejte.

Cuketová pizza s vejcem  Foto: Cuketová pizza s vejcem , Foto: L.A. CREATIVE FOOD

Nové neotřelé nápady, co podniknout s báječnou letní zeleninou, najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Letní číslo časopisu Prima FRESH

Ochutnejte léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!