zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládový koláč s třešněmi
Autor: Pěkně vypečený blog Čokoládový koláč s třešněmi

Čokoládový koláč s třešněmi

Hodnoceno: 1x
Do čerstvých třešní je ještě daleko, ale pokud máte chuť na toto skvělé ovoce v kombinaci s čokoládou, máme pro vás řešení! Tento čokoládový koláč s třešněmi je totiž božský.
nad 2 hodiny

Na přípravu použijte formu o velikosti 35 x 11 cm. TIP: S mléčnou čokoládou je koláč opravdu hodně sladký. Proto doporučuji čokoládu použít dle chuti.

Recept

Čokoládový koláč se slanými preclíky  Foto:

Čokoládový koláč se slanými preclíky

Čokoládový koláč s hedvábnou sladkou náplní a křupavostí slaných preclíků rafinovaně obalených v čokoládě vás jistě okouzlí. Sladkou a slanou chuť většinou vnímáme...

reklama

Postup

  1. Den (nebo alespoň 5 hodin) předem je potřeba připravit si čokoládovou ganache.
  2. Smetanu přiveďte k varu a odstavte. Vsypte čokoládové pecičky a lehkým zamícháním je nechte rozpustit. Jakmile smetana smíchaná s čokoládou vystydne na pokojovou teplotu, přikryjte ji a nechte v lednici odpočívat minimálně 5 hodin.
  3. Korpus upečte druhý den, případně během 5 hodin, kdy ganache odpočívá. Hladkou mouku smíchejte s mandlovou, přidejte cukr, žloutek, sůl a máslo. Ručně udělejte drobenku a přidejte vodu. Vytvořte hladké těsto, které zabalte do potravinářské fólie a nechte v lednici minimálně 2 hodiny odpočinout.
  4. Těsto vyválejte na moukou posypané ploše a rozprostřete do vymazané formy. Přesahy odřízněte a začistěte okraje. Formu i s těstem dejte ještě asi na 15 minut do lednice. Mezitím předehřejte horkovzdušnou troubu na 170 °C.
  5. Poté na těsto položte pečicí papír a na něj vysypte fazole a takto zatížený korpus pečte 20 minut. Pak fazole s pečicím papírem odstraňte a těsto vraťte do trouby ještě na dalších 5 minut. Než vystydne korpus, vyšlehejte si ganache. Vyndejte ho z lednice a chviličku (ručně nebo el. metličkami) šlehejte. Šleháním vznikne hladký krém, který i krásně nabyde. Ganache pak rozprostřete na upečený korpus a dejte chladit do lednice na další minimálně 2 hodiny.
  6. Ve zbývajícím čase si připravte třešně (mražené) – dejte je spolu s cukrem na nepřilnavou pánev a na mírném plameni nechte povolit a zredukovat šťávu … Šťáva by neměla být moc řídká, nesmí téct.
  7. Před podáváním koláč třešněmi ozdobte a zasypte plátky pražených mandliček.

Čokoládový koláč s třešněmi 2 Foto: Čokoládový koláč s třešněmi; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

reklama