Čokoládové rizoto s hruškou

Moje hodnocení
43x

Toto fantastické čokoládové rizoto si vaše děti zamilují! A nejen ony, řada dospělých se bude po prvním soustu olizovat až za ušima. :)

4 porce
60 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Hrušky oloupejte (stopku ponechejte), přepulte, zbavte jádřinců a ihned je namočte do studené vody, do které jste vymačkali celý citron.
  2. Ve středně velkém hrnci přiveďte za stálého míchání k varu 750 ml vody s cukrem krupicí a celou skořicí. Jakmile se cukr rozpustí, vhoďte do hrnce hrušky a nechte je povařit na mírném ohni do změknutí (10–15 minut). Uvařené hrušky nechte chladnout v sirupu cca 1 hodinu (lépe natáhnou chuť).
  3. V pánvi rozehřejte máslo, na kterém nechte za stálého míchání orestovat rýži (2–3 minuty). Poté přidejte cca 100 ml horkého mléka a za stálého míchání nechte mléko téměř vyvařit.
  4. Jakmile je mléko téměř vyvařené, přidejte další mléko a tak postupujte až do okamžiku, kdy je rýže uvařená al dente (15–18 minut). Poslední část mléka nechte vyvařit zhruba z poloviny, stáhněte z ohně, přidejte nalámanou čokoládu a nechte ji za stálého míchání rozpustit. Ihned podávejte s hruškou a nahrubo nasekanými mandlemi.

Zdroj receptu

Kublanka.cz

Kublanka.cz

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.


Přečtěte si také

Recepty

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů