zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládové rizoto s hruškou
Autor: Kublanka.cz Čokoládové rizoto s hruškou

Čokoládové rizoto s hruškou

Hodnoceno: 2x
Toto fantastické čokoládové rizoto si vaše děti zamilují! A nejen ony, řada dospělých se bude po prvním soustu olizovat až za ušima. :)
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Hrušky oloupejte (stopku ponechejte), přepulte, zbavte jádřinců a ihned je namočte do studené vody, do které jste vymačkali celý citron.
  2. Ve středně velkém hrnci přiveďte za stálého míchání k varu 750 ml vody s cukrem krupicí a celou skořicí. Jakmile se cukr rozpustí, vhoďte do hrnce hrušky a nechte je povařit na mírném ohni do změknutí (10–15 minut). Uvařené hrušky nechte chladnout v sirupu cca 1 hodinu (lépe natáhnou chuť).
  3. V pánvi rozehřejte máslo, na kterém nechte za stálého míchání orestovat rýži (2–3 minuty). Poté přidejte cca 100 ml horkého mléka a za stálého míchání nechte mléko téměř vyvařit.
  4. Jakmile je mléko téměř vyvařené, přidejte další mléko a tak postupujte až do okamžiku, kdy je rýže uvařená al dente (15–18 minut). Poslední část mléka nechte vyvařit zhruba z poloviny, stáhněte z ohně, přidejte nalámanou čokoládu a nechte ji za stálého míchání rozpustit. Ihned podávejte s hruškou a nahrubo nasekanými mandlemi.

Čokoládové rizoto s hruškou 2 Foto: Čokoládové rizoto s hruškou; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama