zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čočkový salát s gorgonzolou
Autor: My Cooking Diary Čočkový salát s gorgonzolou

Čočkový salát s gorgonzolou

Hodnoceno: 0x
V tomto čočkovém salátu se skvěle spojuje kyselost, sladkost a slanost! S přehledem uspěje jako hlavní jídlo i příloha na letních grilovačkách. :)
do 30 minut
2–3 porce

Článek

Salát ze zelené čočky Foto:

22 nejlepších receptů s čočkou

Luštěniny patří mezi velmi zdravé potraviny, které by měl do jídelníčku zařadit každý. Obsahují spoustu zdraví prospěšných látek a jsou i významným zdrojem bílkovin....

reklama

Postup

  1. Nejdřív si propláchněte čočku, dejte ji do hrnce, zalijte dostatkem vody (cca 1,5 litru) a společně s bobkovým listem a tymiánem dejte pod pokličku vařit asi na 15 minut doměkka.
  2. V průběhu vaření čočku ochutnávejte, a když je tak akorát na skus (nechcete rozvařenou čočku), tak ji sceďte a propláchněte studenou vodou.
  3. Mezitím nakrájejte cherry rajčata i sušená rajčata na menší kousky, najemno nasekejte všechny bylinky a nahrubo oříšky.
  4. Hotovou čočku ochuťte javorovým sirupem, vinným octem a solí tak, aby vám vše dohromady chutnalo. Radši přidávejte vše po troškách, dokud není chuť podle vás dokonale vyvážená.
  5. Na závěr přimíchejte cherry i sušená rajčata, nasekané bylinky, oříšky a lžičkou dejte na salát kousky gorgonzoly.

Čočkový salát s gorgonzolou 2 Foto: Čočkový salát s gorgonzolou 3 Foto: Čočkový salát s gorgonzolou 4 Foto: Čočkový salát s gorgonzolou; foto: My Cooking Diary

Nejchutnější deník

My Cooking Diary Foto:

My Cooking Diary jsem si původně založila na Facebooku pro kamarády, které zajímalo, co jím, když hubnu. Postupem času se začali na blog přidávat i další čtenáři a dávali mi najevo, že to co dělám, je baví. Založila jsem si proto svojí vlastní webovou stránku, aby recepty byly přehlednější, a od té doby mám oficiálně blog.

Snažím se moje čtenáře inspirovat ke zdravějšímu životnímu stylu, takže mimo fotek jídel přidávám na svůj Instagram i fotky toho, jak cvičím. Ke zdravému životnímu stylu patří ale taky zdravý rozum, takže nejsem nijak extrémní a snažím se kombinovat sem tam i nějaká méně zdravá jídla. Ráda taky se čtenáři sdílím svoje zážitky z cest, takže na blogu najdete i rubriku cestování. Momentálně pracuji na své první kuchařce, která bude obsahovat recepty na celý měsíc.

Kačí, My Cooking Diary

reklama