zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cibulový cop s bílým vínem
Autor: kuchařka Chléb Cibulový cop s bílým vínem

Cibulový cop s bílým vínem

Hodnoceno: 0x
Pokud jste propadli kouzlu domácího chleba, máme pro vás recept na speciální chléb s cibulovou náplní s uzenou šunkou. Je tak vynikajicí, že si ho vychutnáte klidně i samotný.
nad 2 hodiny
2 copy (po 400 g) porce

reklama

Suroviny (2 copy (po 400 g) porce)

Náplň:

Těsto:

Postup

  1. Den předem oloupejte cibuli a nakrájejte ji na kroužky. Šunku nakrájejte na kostičky. Máslo rozpusťte na pánvi, přidejte cibuli a při středním žáru ji smažte dozlatova asi 8 minut. Přisypte šunku. Vše zalijte bílým vínem a při středním žáru duste, než se tekutina takřka odpaří. Poté směs nechte alespoň 8 hodin (nejlépe přes noc) uležet v chladničce.
  2. Na těsto rozpusťte droždí ve vlažné vodě a smíchejte s kváskem a bílým vínem. Do mísy přidejte oba druhy mouky a na závěr sůl. Vše dobře promíchejte. Těsto hněťte v robotu 8–10 minut (4 minuty na pomalý, 4 minuty na rychlý stupeň) nebo ručně.
  3. Hotové těsto vyjměte na pomoučenou pracovní plochu, naplňte a vytvarujte podle obrázků (viz níže). Cibulové copy rozložte na plech s pečicím papírem a nechte znovu kynout asi 30 minut.
  4. Mezitím předehřejte troubu s plechem pokropeným vodou na 230 stupňů (horkovzdušné pečení se nedoporučuje). Po dosažení potřebné teploty plech vyndejte, copy vložte do horké trouby (doprostřed) a pečte dokřupava 35–40 minut.

Cibulový cop s bílým vínem  Foto: Těsto vytvarujte do válečku, přikryjte a nechte při pokojové teplotě kynout 20–30 minut. Vykynuté těsto rozválejte do obdélníku asi 50 x 35 cm. Cibulovou náplň rozetřete z delší strany na 2/3 těsta. Pokud je náplň příliš hustá, přidejte trochu bílého vína nebo smetany, aby se dala roztírat.Cibulový cop s bílým vínem  Foto: Neobloženou část těsta přeložte přes náplň a překryjte zbylou třetinou těsta tak, aby vznikl pás dlouhý asi 50 cm o třech vrstvách. Pás napříč rozpulte (2 ks po 25 cm) a každý kus rozpulte podélně. Vždy dva pruhy volně stáčejte přes sebe.

Chléb - kuchařka

Chléb v hlavní roli

Bernd Armbrust

Pusťte se do pečení! V nové kuchařce Chléb najdete 70 receptů od mistra pekaře, jež potěší tělo i duši každého, kdo miluje čerstvý křupavý chléb.

Můžete si připravit klasické bochníky z různých koutů světa, sladké snídaňové chleby a rafinovaně plněné speciality. Mistr nabízí základní recepty na hranatý bílý chléb, rychlý žitný chléb a na přípravu vlastního kvásku, spoustu vědomostí a informací souvisejících s pečením chleba a podrobná vyobrazení postupů krok za krokem.

Vydalo nakladatelství IKAR, 2014

reklama