zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Chléb s ořechy a levandulí
Autor: Levandule / Metafora Chléb s ořechy a levandulí

Chléb s ořechy a levandulí

Hodnoceno: 0x
Voňavý žitno-pšeničný chléb s vlašskými ořechy a levandulovými květy si vaše rodina zamiluje. Připravte se na to, že u jednoho pečení určitě nezůstane.
nad 2 hodiny
1 bochník porce

Recept

Levandulový chia pudink s borůvkovým smoothie  Foto:

Levandulový chia pudink s borůvkovým smoothie

Tento recept si připravte nejlépe den předem. Chia se krásně rozleží a ráno budete mít svačinu hotovou. Můžete si ji připravit do skleničky nebo klidně do zavařovačky,...

reklama

Suroviny (1 bochník porce)

Postup

  1. Do mísy nalijte 100 ml vlažné vody a vsypte droždí, trochu mouky a nechte asi 20 minut v teple vzejít kvásek. Pak přidejte všechny druhy mouky, zbylou vodu, sůl a vše zamíchejte vařečkou.
  2. Těsto vyklopte na vál a důkladně 10 minut hněťte. Pak do něj zapracujte ořechy a levanduli, vložte ho do čisté mísy, zakryjte utěrkou a nechte dvě hodiny kynout.
  3. Poté těsto opět vyklopte na vál, vytvarujte z něj bochník, přendejte ho na plech pokrytý pečicím papírem a přikryjte utěrkou. Nechte ještě 45 minut kynout.
  4. Před koncem kynutí předehřejte troubu na 220 °C, vložte plech a nechte péct asi 15 minut, potom teplotu snižte na 190–200 °C a pečte ještě 25–30 minut, dokud nebude kůrka zlatohnědá.
  5. Upečený chléb nechte chladnout na mřížce a krájejte ho až po úplném vychladnutí.

Chléb s ořechy a levandulí  Foto: Chléb s ořechy a levandulí; foto: Levandule / Metafora

Levandule

Levandule / Metafora Foto:

Mirka Koníčková

Poznejte kouzlo bylinky, které se žádná jiná na světě nevyrovná…

Na stránkách knihy se dozvíte, odkud levandule pochází a jaká je její historie. Seznámíte se s druhy populárními u nás i ve světě, najdete odpovědi na rozmanité otázky, týkající se jejího pěstování. Poodhalí tajemství léčivých vlastností levandulové silice.

Naučíte se vyrábět levandulové přípravky určené k vnitřnímu i vnějšímu použití a dozvíte se, jaké konkrétní potíže pomáhají léčit. Podle jednoduchých receptů si doma snadno vyrobíte léčivou levandulovou kosmetiku. Tvořivé duše v knížce najdou i fotopostupy na výrobu rozličných levandulových dekorací a bytových doplňků.

Nechybějí ani recepty, ve kterých je levandule originální ingrediencí, propůjčující pokrmům nezaměnitelné středomořské aroma.

Vydalo nakladatelství Metafora.

reklama