zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Burské košíčky
Spouštím video za 5s.

Burské košíčky

Hodnoceno: 0x
Už nevíte, jaké cukroví připravit? Máme pro vás tip na tyto skvělé košíčky s krémem z arašídového másla. Opravdu si pochutnáte! :)
do 1 hodiny

Kulinární pořad Karolína, domácí kuchařka sledujte každou neděli na Prima LOVE!

reklama

Postup

  1. Z hladké mouky, másla posekaného na kousky, cukru, vejce a citronové kůry vypracujte rychle (nejprve nožem a pak rukama) hladké těsto.
  2. Dejte ho ztuhnout do chladničky na půl hodiny. Před koncem této doby rozpalte troubu na 150 °C (horkovzduch).
  3. Pak těsto rozválejte na silnější plát (cca 5 mm), vykrajujte z něj kolečka (klidně formičkami na košíčky) a každé kolečko vmáčkněte do formičky. Dno každého košíčku propíchejte vidličkou. Pečte v troubě dorůžova, bude to trvat cca 15 minut.
  4. Nechte košíčky mírně vychladnout, vyklepněte je z formiček a než vychladnou úplně, připravte si náplň – arašídové máslo v misce promíchejte s kávou, cukrem a máslem. Cukrářským tvořítkem nastříkejte ozdobně do každého košíčku trošku krému.
  5. Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni se smetanou (dejte pozor, aby se nezačala vařit). Vzniklou polevu dejte do tvořítka a ozdobte košíčky – nastříkejte na ně buď tenké čárky, nebo spirálku, tak aby stále prosvítal arašídový krém. Na závěr je posypejte pokrájenými arašídy.

Burské košíčky 2 Foto: Burské košíčky; foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

reklama

Sledujte celou epizodu