zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bramborový salát s červenou řepou
Autor: archiv Globus Bramborový salát s červenou řepou

Bramborový salát s červenou řepou

Hodnoceno: 0x
Kdo je přejedený klasického salátu, rozhodně ocení tenhle recept podle food blogerky Kačí z blogu My Cooking Diary. Ale pozor, nejspíš ho pak budete muset udělat několikrát do roka.
do 1 hodiny
4-6 porce

Vánoce jsou dobou, kdy dodržujeme zvyky staré i několik set let, ale každý si je přizpůsobujeme své osobnosti, preferencím a době, v níž žijeme. Zažité zvyky tak pomalu získávají novou podobu.

Jak to máte vy? Měníte suroviny v rodinném receptu na bramborový salát, anebo ho děláte podle receptu praprababičky? Ideální Vánoce si každý představuje jinak, proto není nic neobvyklého, že si každá generace tradiční recepty a postupy trošku „vylepší“ podle svého.

Článek

Nejlepší recepty na bramborový salát Foto:

16 super receptů na bramborový salát ze všech koutů světa

Bramborový salát k českým Vánocům neodmyslitelně patří. A každá rodina má na něj svůj nezaměnitelný jedinečný recept. Z toho ovšem vyplývá, že receptů na tento salát...

reklama

Postup

  1. Brambory uvařte doměkka ve slupce a nechte vychladnout. Poté je oloupejte a nakrájejte na plátky.
  2. Řepu sceďte a přidejte k bramborám. Na plátky nakrájejte i cibuli a přidejte ji do směsi.
  3. Přidejte majonézu, sůl, pepř a všechno promíchejte. Nakonec salát ozdobte nasekanou petrželkou.
  4. Salát dejte do lednice a nechte uležet.

 

Bramborový salát s červenou řepou  Foto: Bramborový salát s červenou řepou , Foto: archiv Globus

Další recepty a inspirace najdete na webu www.idealnivanoce.cz. Web je inspirací na Vánoce podle představ 3 generací žen z jedné rodiny. Kačí – food blogerka roku 2017 – z blogu My Cooking Diary, nám se svou maminkou a babičkou poodhalí zákulisí příprav na Vánoce a uvidíme jejich nápady na balení dárků nebo, jaký každá preferuje recept na bramborový salát. Celkem předvedou 5 vánočních témat.

Kačí z My Cooking Diary se svou maminkou a babičkou při přípravě bramborového salátu Foto: Kačí z My Cooking Diary se svou maminkou a babičkou při přípravě bramborového salátu, Foto: archiv Globus

reklama