Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pstruh pikant

4 porce
do 1 hodiny
Pstruh pikant
Pstruh pikant Autor: Sladkovodní kuchařka
Tentokrát pro vás máme lehce pikantní recept na jednu z nejlepších sladkovodních ryb. Tento recept je jednoduchý, rychlý a výsledek dokonalý.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Očištěné a vykuchané ryby vymyjte, osušte, pokapte citronovou šťávou a opepřete. Utřete česnek se solí a vetřete jej do ryb zvenčí i zevnitř. Nechte 20 minut odležet.
  2. Poté je obalte ve směsi mouky a papriky. Položte na zkřížené špejle do pekáče vymazaného máslem. Pečte 30 minut v troubě vyhřáté na 180 °C. Ryby často přelévejte výpekem.
  3. Podávejte se zeleninovou oblohou, ozdobené plátky citronu a sekanou petrželkou.
Reklama

Pstruh pikant Foto: Sladkovodní kuchařka

Pstruh pikant. Foto: Sladkovodní kuchařka

 

Sladkovodní kuchařkaSladkovodní kuchařka

Sladkovodní ryby si svou kuchařku zasloužily nejenom obsahem zdraví prospěšných látek, ale i skvělou chutí, a navíc i snadnou dostupností. Vždyť Česká republika je zemí rybníků, řek a rybářů. Přesto je spotřeba ryb dlouhodobě poměrně nízká, i proto, že si mnoho lidí s jejich úpravou neví rady. Jenže kde najít inspiraci, jak rybí maso chutně a snadno připravit?

Autor Milan Palička se rozhodl široké veřejnosti zpřístupnit své osvědčené rodinné recepty i speciality svých přátel. Sladkovodní kuchařka, výpravná česká kuchařka pro vaření ze sladkovodních ryb, je věnována všem, kdo si chtějí pochutnat na nápaditě upravené rybě, ale přitom vařit rychle a nenáročně.

Kniha obsahuje více než 250 receptů, doplněných celostránkovými fotografiemi hotových jídel.

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama