zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Telecí plátky na houbách
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Scaloppini di vitello con funghi (Telecí plátky s houbami)

Telecí plátky na houbách

Hodnoceno: 2x
Vynikající maso s voňavými hříbky – takové kombinaci těžko odoláte. Vyzkoušejte italský recpet Scaloppini di vittelo con fungi podle Emanuela!
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Telecí kýtu nakrájejte na 8 tenkých plátků. Opatrně je naklepte hladkou částí paličky na maso, abyste je nepotrhali. V dlaních zmáčkněte 2 stroužky česneku, aby omáčku příjemně provoněl. Pokud jste milovníci česneku, můžete jej i pokrájet.
  2. Na zpěněný olivový olej hoďte česnek a houby, osmahněte je a zalijte vínem. Stroužky česneku vyndejte a přidejte trochu zeleninového vývaru. Základ lehce osolte a zasypte petrželkou. Pokud není omáčka ještě docela spojená, vykrojte asi oříšek másla a obalte jej v hladké mouce a přidejte do houbové omáčky. Báječně vám pomůže v jejím propojení.
  3. Telecí plátky obalte v hladké mouce a velmi zprudka je osmažte na olivovém oleji, tak 2 minuty po každé straně, aby v nich zůstala šťáva. Přidejte houby.
  4. Pánev od hub propláchněte vývarem. Přidejte jej k masu s houbami a vše promíchejte. Servírujte na talíře a popřejte dobrou chuť.

Prima tip od Emanuela:K telecímu na houbách bych doporučil čerstvou focacciu, můžete si ji namáčet do omáčky. Znamenitě ho doplňuje i bramborová kaše.

S Italem v kuchyni

S Italem v kuchyni

S Italem... v kuchařce! Jedinečné setkání s oblíbeným kuchařem Emanuelem Ridi, které vám přinese jen to dobré na každý den.

Čeká vás přes 70 vybraných italských receptů, doplněných o šťavnaté fotografie jídel a četné snímky z natáčení pro pohodu u vašeho rodinného krbu i plotny.

reklama

Sledujte celou epizodu