zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečené husí stehno s celerovým salátem
Autor: KitchenStory.cz Pečené husí stehno s celerovým salátem

Pečené husí stehno s celerovým salátem

Hodnoceno: 0x
Místo klasické kombinace se zelím a bramborovým knedlíkem vyzkoušejte tak trochu odlehčenou verzi a to s celerovým salátem. Je odlehčená i časově – salát máte hotový během několika minut a maso se v klidu peče v troubě!
nad 2 hodiny
2 porce

Recept

Husí stehna s hrachem a kroupami  Foto:

Husí stehna s hrachem a kroupami (v šouletu)

Časem prověřené jídlo původem ze židovské kuchyně vás obrní proti zimě i nepřízni osudu. Jeho vzdálenou ozvěnu najdeme i ve francouzské venkovské kuchyni – s fazolemi...

reklama

Postup

  1. Troubu rozehřejte na 180 °C.
  2. Husí stehna dobře osolte, opepřete a dejte do menšího pekáčku spolu s kachním sádlem. Přikryjte alobalem a vložte do trouby. Po polovině doby pečení odkryjte a nechte opéct dozlatova.
  3. Vytvořte zálivku smícháním dijonské hořčice, medu a olivového oleje. Je třeba ji dochutit šťávou z citronu podle chuti a solí a pepřem.
  4. Celer očistěte, poté nakrájejte na tenké plátky a ty dále na cca 4–5 cm tenké proužky. To stejné udělejte i s jablkem. Řapíkatý celer nakrájejte také na tenké plátky a bílé hrozny přepulte. Všechno dejte do mísy a dobře promíchejte se zálivkou, aby se dostala ke každému kousku.
  5. K celerovému salátu přidejte nasekanou hladkolistou petržel a vlašské ořechy.
  6. Upečené husí stehno servírujte na celerovém salátu.

Pečené husí stehno s celerovým salátem 2 Foto: Pečené husí stehno s celerovým salátem; foto: KitchenStory.cz

KITCHEN STORY

KitchenStory.cz Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blog KITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

reklama