Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pečené brambory se slaninou a kukuřicí

6-12 porcí
do 2 hodin
Pečené brambory se slaninou a kukuřicí
Pečené brambory se slaninou a kukuřicí Autor: isifa.com
Pokud chcete připravit svým hostům sytý předkrm, vyzkoušejte tento recept. Brambory naplněné směsí slaniny a kukuřice budou jistě všem chutnat.
Reklama
Reklama

Postup

  1.  Předehřejte troubu na 200°C, u plynové na stupeň 6.
  2. Brambory omyjte, propíchejte je vidličkou a pečte je 1–1½ hodiny, až budou na stisknutí měkké. Vyndejte je z trouby a uchovejte je teplé.
  3. Slaninu nakrájenou na kostičky opražte na pánvi s olejem. Až bude křupavá, vyndejte ji z pánve a osušte na papírové utěrce.
  4. Brambory rozpulte, vydlabejte dužinu a dejte ji do mísy. Vybrané slupky dejte na pekáč. Do brambor přidejte creme fraiche a vytvořte hladkou kaši. Vmíchejte slaninu, kukuřici, jarní cibulku nakrájenou na kolečka a ochuťte. Směs lžící přendejte zpět do slupek.
  5. Vraťte brambory do trouby a pečte asi 15 minut, až náplň začne zlátnout. Vyndejte je z trouby, ozdobte čerstvou petrželkou a hned podávejte.
Reklama

Pečené brambory se slaninou a kukuřicí Foto:

Pečené brambory se slaninou a kukuřicí                                                                   Foto:isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama