zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pavlova s maracujou a mangem
Autor: Výpečky.com Pavlova s maracujou a mangem

Pavlova s maracujou a mangem

Hodnoceno: 1x
Světoznámý dezert Pavlova byl vytvořen speciáoně pro balerínu Annu Pavlovu a podával se s kiwi. Sněhovou pusinku ale můžete doplnit i jiným ovocem. Právě příjemnou nakyslou chuť ovoce s kombinací sladkého korpusu si zamiluje každý.
do 2 hodin
1 dort porce

reklama

Postup

  1. Do bílkům jsem přidejte špetku soli a vše vyšlehejte do hustého sněhu. Za stálého šlehání po lžících postupně přidávejte cukr, to vše při nejvyšší rychlosti. Následně prosátou škrobovou moučku a nakonec ocet.
  2. Připravené těsto navršte na pečící papír do tvaru kolečka (jedno velké a dvě malé). Po okrajích by mělo být těsto vyšší než uprostřed, to aby šlehačka s ovocem lépe držela.
  3. Troubu předehřejte na 150 °C, ale korpus pečte na 120 °C po dobu 80 minut. Je to spíš takové sušení.
  4. Po upečení korpus nechte vychladnou v troubě. Teplota pečení je orientační, každá trouba peče jinak, takže je potřeba zkoušet. Pavlova by měla zůstat po upečení bílá, na povrchu křupavá a uvnitř vláčná.
  5. Na vychladlý korpus navršte ušlehanou šlehačku bez cukru, pak mango a nakonec vše zakapejte maracujou. Je lepší dort podávat hned. Jinak korpus bez šlehačky vydrží 2 dny.

Pavlova s maracujou a mangem Foto: Výpečky.com

Pavlova s maracujou a mangem, Foto: Výpečky.com

 

Milujeme Výpečky!

Výpečky.comVýpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace.

Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.

Máte rádi mango? Vyzkoušejte i další recepty s tímto lahodným ovocem:

reklama