FOOD BLOG ROKU 2019 odtajnil své vítěze!

Patříte mezi stále se zvětšující skupinu lidí, kteří sledují různé food blogy a food Instagramy a hledají tam inspiraci? Blogů je čím dál více a jejich úroveň roste každým rokem. FOOD BLOG ROKU je soutěž, která každoročně vybírá ty nejlepší v několika kategoriích, a my jsme byli u toho!

Letošní systém výběru se zásadně změnil. Po vyhlášení jednotlivých kategorií dostala prostor veřejnost a lidé mohli nominovat své oblíbené tvůrce do soutěže. Celkem se sešlo neuvěřitelných 542 nominací!!! Pak už nastala mravenčí práce poroty. Každý porotce byl garantem jedné kategorie, kterou zkoumal opravdu pečlivě a hledal favority. Pak ovšem nastala důkladná diskuze a konečný výběr TOP 5 v každé kategorii a TOP 25 v hlavní kategorii Food blog roku. Nebyla to žádná legrace, konkurence byla opravdu obrovská, je vážně potěšující, kolik šikovných lidí se do téhle krásné, ale dosti náročné disciplíny pustilo. A jak to víme? Členem poroty byla už počtvrté šéfredaktorka Prima FRESH Klára Michalová, která se případně stala garantem kategorie FRESH.

Vyhlášení 2. ročníku pod záštitou gastroblázna Lukáše Hejlíka (a celkově už 6. ročníku soutěže) proběhlo v originálním prostoru v krásné funkcionalistické pasáži ve Štěpánské ulici v Praze. Klub Swim přivítal tuhle gastro partu s otevřenou náručí a výborným občerstvením, o super drinky se postarali barmani z Moet Henesssy a hlavní ceny do soutěže věnovala firma Big Green Egg, která nabízí legendární grily.

Večírek ve stylu 90. let zaznamenal nebývalý úspěch. Účast blogerů, influencerů, novinářů a kuchařů zapříčinil, že se na jednom místě setkali lidé, kteří gastronomii milují a to v různých formách. Většina se ani nezalekla předepsaného „devadesátkového“ dress code, takže byla velká legrace…

O vítězích rozhodovala porota ve složení: Kristýna Mazánková (Harper´s Bazaar), Adéla Hálková (nakladatelství Došel karamel), Darina Křivánková (FOOD), Klára Michalová (Prima FRESH), Zdeňka Skokanová Němcová (Žena a život), Lukáš Hejlík (Gastromapa), Markéta Pavleje (Kitchenette).

Večer ve Swimu byl plný emocí na místě i na sociálních sítích. Lidé drželi palce svým favoritům a brali tuto událost jako předávání pomyslných Oscarů na českém insta-gastro rybníčku. Rozhodování nebylo jednoduché, ale výsledky jsou dané. Tohle jsou ti, kteří ovlivňují mladou a střední generaci po insta-gastronomické stránce.

kategorie FOOD BLOK ROKU

1. místo P&G Foodies 2. místo Zásadně zdravě 3. místo Mamachef

kategorie OBJEVTaste of Red

kategorie PŘÍNOS Karolína Four

kategorie PEČENÍ A DEZERTYU Tytyny

kategorie FRESHCukrfree

kategorie INSTA FOODZásadně zdravě

kategorie INSPIRACE Z CESTTaste of Prague

Na závěr večera byla vyhlášena i jedna speciální kategorie. Do kuchyně slávy vstoupila Markéta Pavleje alias Kitchenette. Blogerka, která pravidelně vítězila ve většině kategorií v minulých ročnících soutěže a která stále stojí na vrcholu a patří ke špičce. Letos Markéta uvolnila své místo dalším a vstoupila na druhou stranu – do poroty, kde byla garantem hlavní kategorie. Aby jí to ale nebylo líto, porota jí přichystala překvapení a na vyhlášení ocenila její obrovský přínos pro celou foodblogerskou scénu.

Nezapomenutelný večer plný dobrého jídla, pití a zábavy uzavřel letošní ročník soutěže FOOD BLOG ROKU a my už se těšíme na další rok, který určitě přinese nová jména a spoustu inspirace pro nás všechny, kteří milujeme dobré jídlo.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty