5 tipů na místa, kde můžete posedět na zahrádce

Rádi si užíváte hezkého počasí na zahrádce, třeba s osvěžující limonádou nebo dobrým dortíkem? Pak pro vás máme skvělých pět tipů, které v létě náležitě oceníte! :)

Ne každý má domeček za městem, kde by mohl v létě denně vysedávat na zahradě a klábosit s přáteli. Řešením jsou právě podniky, které se takovým prostorem mohou pochlubit. A vám pak navíc odpadá nutnost vařit nebo míchat koktejly. ;)

Café Pavlač

Prvním tipem z našeho seznamu je podnik Café Pavlač, který se nachází v "žižkovských kopcích". Uvnitř najdete bar ve tvaru ležaté osmičky – pohostí vás bohatými snídaněmi, lehkými večeřemi i domácími dezerty. A dalším lákadlem je právě příjemná zahrádka ve vnitrobloku, kde si můžete vychutnat některou z domácích limonád, kávu nebo třeba čerstvé těstoviny.

Víta Nejedlého 23, Praha

Facebook

Alchymista

Cukrárna Alchymista je díky své zahradě velmi známá – mnozí o ní mluví jako o kavárně s nejkrásnější zahradou v Praze. Najdete ji na Letné, v ulici Jana Zajíce, a kromě výtečných domácích dotrů vám tu naservírují výběrovou kávu, domácí limonády a řadu jiných nápojů. Pro romantickou kávičku ve dvou je to zkrátka ideální volba!

Jana Zajíce 7, Praha

Facebook

Kafe v kufru

Kus vnitroblokové zeleně najdete i v ulici Moravská na Vinohradech, v podstatě uprostřed trojúhelníku zastávek Šumavská, Jana Masaryka a Náměstí Míru. Už nějakou dobu tu funguje relativně nenápadný podnik Kafe v kufru, za jehož dveřmi se skrývá retro interiér, pokrmy z (nejen) vegetariánské kuchyně a samozřejmě také káva. Jak jinak, už vzhledem k názvu. A jejich zahrádka navíc vybízí k mnoha aktivitám – ať už je to hudební představení, grilování nebo obyčejné posezení u sklenky dobré limonády.

Moravská 10, Praha

Facebook

Ježkovy voči

Opravdu netradičním barem je podnik Ježkovy voči, který je veden v retro stylu "dopravních prostředků" i jiných předmětů. Sednout si tu tak můžete do sedaček z letadla, retro kina nebo třeba tramvaje i lanovky. Žízeň zaženete pivem z pivovaru Zichovec a chuťové pohárky potěší rozmanité tapas. V létě je k dispozici příjemná terasa/zahrádka ve vnitrobloku, kde si za menší poplatek můžete zapůjčit celý gril! Pak už stačí jen vlastní jídlo, několik přátel a grilovačka může začít! ;)

Ve Smečkách 6, Praha

Facebook

Villa Vojkov

Naším posledním tipem je místo s honosným názvem – Villa Vojkov. Nachází se kousíček za městem Říčany, takže od Prahy to není nijak daleko. Tady navíc mají zahradu s velkým Z; žádný interiér tu totiž nenajdete, všechno je podáváno pod širým nebem (případně pod menší stříškou). Otevřeno je jen od června do září a pouze od pátku do neděle. Kromě stálé nabídky, což jsou v tomto případě burgery nebo krůtí játra, tu z denní nabídky můžete leckdy ochutnat třeba grilovanou chobotnici nebo čerstvé ryby!

K Nemocnici 44, Tehovec

Facebook

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty