reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
Bylinky v kořenkách
Autor: Eva Trávníčková Bylinky v kořenkách

DIY: Bylinky v porcelánových kořenkách

Staré porcelánové kořenky mají své kouzlo. Nechte vyniknout jejich krásu někde na očích. Co do nich třeba zasadit bylinky a ozdobit jimi jídelní stůl? Do dalších můžete dát příbory nebo ubrousky a vytvořit tak hezkou kompozici.

Porcelánové kořenky se vyráběly v různých velikostech. Od těch malých, v kterých se uchovávalo koření, až po větší na rýži, mouku či cukr. Dají se najít různé tvary a velmi hezké zdobení. Zeptejte se babiček nebo zajděte do bazarů a vetešnictví. Skvěle zapadnou do interiéru v chalupářském stylu, ale překvapivě zútulní i prostor v moderním stylu.

Na bylinkovou dekoraci vám stačí pouze kořenky, substrát a bylinky dle vašeho výběru. Kupte si už vzrostlé nebo si trpělivě počkejte na ty ze semínek. Protože kořenky nemají odtokový otvor, doporučujeme ještě naspod nádoby použít drenáž, například vrstvu malých kamínků nebo Keramzit.

Bylinky v kořenkách  Foto: Eva Trávníčková

Bylinky v kořenkách  Foto: Eva Trávníčková

Bylinky v kořenkách  Foto: Eva Trávníčková

Bylinky v kořenkách  Foto: Eva Trávníčková

Bylinky v kořenkách. Foto: Eva Trávníčková

Autor: Eva Trávníčková; www.fler.cz/eve

Související témata: Karolína domácí kuchařka , Karolína{{;}} domácí kuchařka XXX

reklama

Přečtěte si také