Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Galetka s olivami, tymiánem a pórkem

6–8 porcí
do 1,5 hodiny
Galetka s olivami, tymiánem a pórkem
Galetka s olivami, tymiánem a pórkem Autor: isifa.com
Název tohoto pokrmu pochází z francouzského slova galette a jedná se o křupavé koláče, které mají zahnuté strany a střed zůstává volný, aby byla vidět náplň. Můžou se připravovat jak na sladký, tak na slaný způsob.
Reklama

Suroviny (6–8 porcí)

Na těsto:

Na náplň:

Reklama

Postup

  1. Ve středně velké míse smíchejte mouku, semolinu, cukr a sůl. Prsty vhněťte do směsi pokrájené máslo, až bude rovnoměrně v celém těstě. Přidejte olivový olej a pomalu přidávejte ledově studenou vodu za stálého hnětení, dokud nevznikne vláčné těsto.
  2. Těsto seberte do dlaní a vytvarujte z něj malý disk. Zabalte do fólie a dejte asi na 30 minut do lednice.
  3. Najemno nakrájený pórek opékejte na oleji, dokud nebude trochu povadlý a měkký. Přidejte nahrubo nasekané olivy, tymián a ochuťte solí a černým pepřem.
  4. Rozválejte těsto na placku a dejte ji na pomoučený pekáč. Na těsto neneste čerstvý tvaroh, ale nechávejte těsto 3–4 cm od okrajů volné. Nastrouhaný sýr a pórkovo-olivovou směs naneste na tvaroh. Zvedněte volné okraje těsta tak, aby nezakrývaly vršek náplně, a pečte ve 180 °C teplé troubě 45–50 minut, dokud nebude povrch zlatohnědý.
Reklama

Galetka s olivami, tymiánem a pórkem Foto:

Galetka s olivami, tymiánem a pórkem                                                               Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama