zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bezlepkové perníčky s čokoládovou polevou
Autor: Hodně domácí Bezlepkové perníčky s čokoládovou polevou

Bezlepkové perníčky s čokoládovou polevou

Hodnoceno: 18x
Rádi byste si dopřáli oblíbené perníčky, ale snažíte se vyhýbat klasické mouce? Pak pro vás máme ten pravý recept na bezlepkové perníčky z pohankové mouky! Poleva z čokolády jim navíc dodá skvělou chuť.

reklama

Postup

  1. Všechny suroviny zpracujte v těsto a dejte přes noc do lednice odpočinout.
  2. Mezi mikrotenovou fólii vložte těsto a vyválejte na cca 3–5 mm. Vykrojte tvary a pečte na 170 °C asi 7 minut (musíte vyzkoušet).
  3. Perníčky spojte domácí švestkovou nutelou nebo domácími povidly bez přidaného cukru. Nechte je v lednici hodně vychladit a mezitím si připravte čokoládu.
  4. Rozpusťte kakaové máslo a čokoládu ve vodní lázni. Studené perníčky namáčejte v polevě. Čokoláda hned tuhne.
  5. Napřed je namočte z jedné strany, nechte ztuhnout a pak z druhé.

reklama

Hodně domácí
Alena Podolníková

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

Související témata: cukroví , recepty na perníčky , Sladké