zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Zelené smoothie po 30 dní
Autor: Simple Green Smoothies Zelené smoothie po 30 dní

Zelené smoothie po 30 dní

Smoothie drinky seženete relativně snadno, mají je ve specializovaných stáncích, v některých kavárnách i restauracích. Existuje ale webová stránka, která vás k jejich častějšímu pití určitě navnadí. Jmenuje se Simple Green Smoothies a pravidelně vyhlašuje výzvu: 30-Day Green Smoothie!
klaram , 01.01.2015

reklama

O co vlastně jde? Jadah a Jen, zakladatelky webu Simple Green Smoothies, propagují zdravý životní styl a snaží se svým čtenářům vysvětlit, jak jednoduše lze zhubnout a zároveň získat dostatek energie. Hodně lidí si proces hubnutí spojuje s nepříjemnými dietami a odříkáním. V tomto případě je ale všechno jinak!

Jadah i Jen jsou kamarádky a navíc maminky malých dětí. S tím je samozřejmě spojené každodenní vyčerpání, proto se rozhodly najít řešení. V roce 2011 začaly vymýšlet a testovat recepty na smoothies, některé zveřejnily i na stránkách. A právě tak vznikla jejich známá výzva: 30-Day Green Smoothie.

Zelené smoothie po 30 dní 4 Foto:

Výzva má jediné pravidlo, musíte vypít alespoň jeden zelený smoothie denně po dobu třiceti dní! Není potřeba se jinak omezovat, jezte to, co vám chutná.

Zakladatelky myslely opravdu na všechno. Když se zaregistrujete na jejich stránkách, každý týden vám budou na e-mail zaslány recepty a další informace.

Co pitím zeleného smoothie získáte?

1. Zelený smoothie obsahuje antioxidanty, které chrání před nemocemi.

2. Přirozený úbytek hmotnosti se může dostavit, pokud bude smoothie vaší běžnou snídaní.

3. Udržíte se zdraví po celý rok, vaše imunita se zlepší.

4. Zelený smoothie je přírodním zdrojem energie.

Pokud vás příprava domácích smoothies zaujala, bude vás jistě zajímat, proč zrovna zelená. Je to jednoduché, v každém receptu nesmí chybět nějaký druh listové zeleniny, ta dodá nápoji typicky zelenou barvu. Pro vás to znamená jediné: nákup dostatečného množství salátu, zelí, mangoldu, špenátu nebo třeba kapusty. Časem můžete rozhodně experimentovat, ale začátečníkům se doporučuje držet základních receptů.

Zelené smoothie po 30 dní 2 Foto:

Příprava je následující: Použijte dva hrnky listové zeleniny, přidejte dva hrnky tekutiny (jakýkoliv druh mléka nebo vodu) a vše rozmixujte. Následně přisypte tři hrnky zralého ovoce (banán, mango, pomeranč, avokádo, borůvky, ananas, aj.), opět lehce promixujte a můžete servírovat! Jeden druh ovoce by měl být mražený, díky tomu bude váš smoothie dostatečně vychlazený. V tomto poměru získáte asi dvě porce lahodného nápoje, máte tedy vystaráno na dva dny nebo se rozdělte s přáteli!

Pro někoho mohou být takové recepty po čase jednotvárné, i na to najdete na stránkách odpověď. Dodejte svému smoothie šmrnc za pomoci kokosového oleje, chia semínek, kakaa, mandlového másla nebo skořice. Ve finále sice nejsou všechny drinky sytě zelené, ale i to se dá prominout. Hlavně, aby vám chutnalo!

A podstatná informace? Výzva se koná čtyřikrát do roka a začíná vždy první den v měsíci: konkrétně v lednu, dubnu, červenci a říjnu.

Cinnaberry-Rific Green Smoothie

Zelené smoothie po 30 dní 3 Foto:

(recept z webu Simple Green Smoothies, autor Lindsey)

Ingredience:

• 2 hrnky mangoldu

• 2 hrnky mandlového mléka

• 2 hrnky směsi bobulovitého ovoce (maliny, borůvky, ostružiny, aj.)

• 1 banán

• ½ lžičky mleté skořice

1. Rozmixujte mangold spolu s mandlovým mlékem dohladka.

2. Přidejte zbylé ingredience (banán nakrájejte) a mixujte. Dobrou chuť!

*Použijte alespoň jedno mražené ovoce.

Pokud máte rádi recepty na papíře, můžete si na e-shopu Simple Green Smoothies zakoupit i PDF soubor eGuide. Ten vás provede celým měsícem se zelenými smoothies: obsahuje nákupní seznamy a recepty na kartičkách. Ty lze pořídit i samostatně, získáte jich rovnou třicet devět!

Autor: Tereza Pánková, www.tastytalkings.com

reklama

reklama

Přečtěte si také