zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sterilovaná řepa se zelím
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Sterilovaná řepa se zelím

Sterilovaná řepa se zelím

Hodnoceno: 1x
Stále ještě nemáte zásoby sterilované zeleniny na zimu? To byste měli co nejdříve napravit! Vyzkoušejte tuto příjemně štiplavou sterilovanou řepu se zelím a křenem. Je skvělou přílohou, salátem, ale chroupat ji můžete samozřejmě jen tak!
do 30 minut

reklama

Suroviny

Nálev:

Postup

  1. Syrovou řepu zbavte slupky a nahrubo nastrouhejte, případně použijte robota.
  2. Zelí nakrájejte najemno, cibuli na kostičky a křen najemno nastrouhejte.
  3. Ve velkém hrnci, kam se vám vše vejde najednou, svařte nálev a přidejte veškerou zeleninu. Promíchejte a nechte 5 minut provařit. Případně dochuťte podle potřeby.
  4. Směsí naplňte sklenice, uzavřete víčky a sterilujte 20 minut při 80 °C. 

reklama

V kuchyni vždy otevřeno
Andrea Motlíková

Andrea z foodblogu V kuchyni vždy otevřeno, který sleduje přes 36 tisíc fanoušků, vydala svoji první kuchařku. Na 368 stranách najdete bezmála 300 receptů pro každý den, které vždy doprovází autorské barevné fotografie.

Obsáhlá kniha je určena pro široké publikum napříč generacemi. Inspiraci pro každodenní vaření zde najdou začátečníci i zkušené kuchařky a určitě i muži. Osvědčené recepty z dostupných čerstvých surovin nejsou nijak komplikované a postupy jsou srozumitelně rozepsané. Nechybí tipy na tradiční česká jídla, ale v knize zabrousíte i do kuchyní Asie či Středomoří.

Kuchařka je velmi přehledně rozdělena do 19 kapitol od předkrmů, přes jídla z jednoho pekáčku, snadné recepty, polévky, saláty, druhy mas, těstoviny, zeleninové pokrmy, pomazánky, moučníky a dezerty až po zavařování.

Pokud vás den za dnem nenapadá, co zrovna vařit, stačí zalistovat a určitě si vyberete.

Související témata: sterilovaná řepa , řepa , zelenina , Malá jídla