zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Banh mi burger
Autor: Kublanka.cz Banh mi burger

Banh mi burger

Hodnoceno: 5x
Klasické vietnamské bagety Banh mi už možná znáte. My jsme tentokrát zkusili jinou variantu exotické chuti Banh mi a to rovnou v podobě klasického hamburgeru. A vypadá to na povedené spojení, nemyslíte?
do 1,5 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Mrkev spolu s daikonem oloupejte a nakrájejte na nudličky o velikosti zápalky. Nakrájenou zeleninu dejte do mísy a přidejte 5 lžic cukru krupice, 5 lžic octa a ½ lžičky soli. Dobře promíchejte a nechte 15–20 minut vypotit. Poté sceďte, vyždímejte rukama a uložte až do podávání v lednici.
  2. Stéblo citronové trávy naklepejte paličkou a nakrájejte najemno. Česnek rozdrťte a spolu s nakrájenou citronovou trávou, maggi, cukrem krupicí, rybí omáčkou a mletým pepřem přidejte k mletému masu a dobře promíchejte. Maso nechte 30 minut odpočinout a poté z něj vytvarujte 4 stejně velké burgery, které slabě potřete slunečnicovým olejem. Grilujte je cca 6–8 minut z každé strany v závislosti na požadovaném stupni propečení.
  3. Majonézu smíchejte se srirachou. Hamburgerové bulky podélně rozřízněte a řezné plochy opečte na pánvi slabě vymazané máslem. Spodní polovinu opečené bulky potřete tenkou vrstvou paštiky, na kterou dejte burger, na něj nakládanou zeleninu, chilli papričky a koriandr. Na závěr přiklopte horní polovinou bulky, kterou jste potřeli majonézou smíchanou se srirachou.

Banh mi burger Foto:

Banh mi burger Foto: Banh mi burger, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama

Související témata: Hlavní jídla , Vietnamská kuchyně