zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Řecký balzamikový ocet Kalamáta Papadimitriou
Autor: archiv Kalamáta Papadimitriou Řecký balzamikový ocet Kalamáta Papadimitriou

Řecký balzamikový ocet Kalamáta Papadimitriou

Tento prvotřídní balzamikový ocet zaujme výrazně tmavou barvou a příjemně nasládlou chutí získanou díky hroznům z řeckých vinic sušených na slunci a osvědčené receptuře, kterou rodinná firma Papadimitriou používá již více než sedmdesát let.
klaram , 25.04.2014

reklama

Jak se vyrábí

Balsamikový ocet Kalamáta je vyráběn tradiční metodou přírodní fermentace bez přidání konzervantů či barviv v malé továrně firmy Papadimitriou několik kilometrů severně od peloponéského města Kalamáta. Za svou specifickou barvu i chuť vděčí kromě kvalitních surovin, příznivému klimatu a přírodnímu procesu výroby také důkladnému zrání v tradičních dubových sudech. Ve své domovině je dlouhodobě jedničkou na trhu a v současnosti se vyváží do více než dvaceti zemí po celém světě. Kvalita a tradice, která se snoubí v této lahodné tekutině, z ní činí plnohodnotného konkurenta slavnějších italských balzamik, kterého rozhodně stojí za to vyzkoušet.

Řecký balzamikový ocet Kalamáta Papadimitriou  Foto: archiv Kalamáta Papadimitriou

Jaký je rozdíl mezi obyčejným a balzamikovým octem?

Pravý balzamikový ocet se vyrábí z hroznového moštu, zatímco obyčejný ocet se vyrábí z vína. Víno již obsahuje rozvinuté chemické látky a vůně, které nakonec kvalitu hotového octa snižují. Za svoji jedinečnou chuť vděčí balzamikový ocet také cukrům obsaženým v hroznech, které mu dodávají jeho jemnou vyváženou chuť, na rozdíl od silné kyselosti běžných octů.

Využití balzamikového octa v kuchyni

Balzamikový ocet Papadimitriou skvěle dochutí zeleninové saláty, je vynikající jako základ marinád na maso a studených omáček nebo jen jako (temně hnědá) tečka na závěr, která dotáhne harmonii pokrmu do naprosté dokonalosti.

Balzamikový ocet Kalamáta Papadimitriou ve skleněné půllitrové lahvi seženete v prodejnách Makro, Globus, Interspar, Žabka a ve vybraných prodejnách Tesco za 83,90 Kč.

Recepty, které pro značku Kalamáta Papadimitriou exkluzivně vytvořil šéfkuchař pražské řecké restaurace Kavala, Ioannis Asarlidis budeme na Prima Fresh postupně přinášet během celé letní sezony. Informace a další tipy pro použití řeckého balzamikového octa a dalších výrobků řady Kalamáta Papadimitriou najdete i na facebooku nebo na www.papadim.com/cs. Dobrou chuť!

Balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou

Balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou – ingredience pro všestranné použití

reklama

reklama

Přečtěte si také