Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Škvarkové placky

10–15 porcí
do 2 hodin
Škvarkové placky
Škvarkové placky Autor: Crusty corner
Ty placky jsou tak voňavé a zlatavé a křupavé, že už v podstatě při otevření trouby je rovnou půl plechu snědeného. Zkrátka se jim nedá odolat :)
Reklama
Reklama

Postup

  1. Z mléka, cukru a kvasnic udělejte kvásek a nechte vzejít.
  2. Do mouky dejte nasekané škvarky, žloutek, sůl, kvásek a víno. Vypracujte těsto a nechte ho zakryté 30 minut kynout.
  3. Potom ho rozválejte na placku, tu 4 x přeložte, aby těsto lístkovalo. Skleničkou vykrájejte kolečka a dejte na plech vyložený pečicím papírem. Potřete bílkem a posypte hrubozrnnou solí a kmínem.
  4. Nechte 20 minut kynout a pak pečte ve vyhřáté (na 180 °C) troubě dozlatova.
Reklama

CrustyCornerSeznamte se s CrustyCorner!

Jmenuji se Vanda a pracuji v jednom z brněnských divadel, jsem matka dvou dětí a od jejich narození se bavím tím, že zkouším nové recepty. Strašně ráda si kupuji kuchařky, ale mým největším pokladem je babiččin rukou psaný starý receptář. Když objevím nějaký receptový poklad, pečlivě ho zapíšu do svého zápisníku a plánuji, jak ho předám dceři. A jednou budou mít moje vnoučata v knihovně také takový starý ohmataný receptář. A mezitím se o své recepty dělím s vámi na mém blogu CrustyCorner.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama