zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vepřové po kubánsku
Autor: Marek Kučera Vepřové po kubánsku

Vepřové po kubánsku

Hodnoceno: 2x
Málokdo to ví, ale Kubánci jsou mistry v grilování – vždyť způsob pečení masa v jámách se dřevem, barbacoa, se prý zrodil kdysi dávno u karibských indiánů.
nad 2 hodiny
6 porcí

reklama

Postup

  1. Nejlépe v robotu rozmixujte krátkými pulzy polovinu oleje, pomerančovou šťávu, koriandr, mátu a česnek. Přidejte zbylý olej, limetovou šťávu, pomerančovou kůru, oregano a římský kmín a dobře pomíchejte. Nemáte-li robot, promíchejte vše ručně, nejlépe balonovou metlou.
  2. Marinádu přesuňte nejlépe do silného velkého plastového sáčku a vložte maso. Sáček pevně uzavřete (nejlepší jsou ty s uzávěrem na zip) a nechte alespoň několik hodin, lépe přes noc, marinovat.
  3. Gril s poklopem rozehřejte. Na mřížku grilu položte maso, které dobře osolte a opepřete. Nechte maso prudčeji opékat asi půl hodiny, až bude zahnědlé. Pak ho přesuňte na nepřímý žár a pod poklopem pečte ještě asi 1 hodinu 30 minut, až bude propečené (po vpichu bude vytékat jen čirá šťáva).
  4. Maso přendejte na prkýnko, volně ho zakryjte alobalem a nechte nejméně 20 minut odpočívat, pak ho teprve (přes vlákno) naporcujte.

Vepřové po kubánsku  Foto: Vepřové po kubánsku; foto: Marek Kučera

reklama