reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Ultračokoládové muffiny
Autor: Kublanka.cz Ultračokoládové muffiny

Ultračokoládové muffiny

Hodnoceno: 0x
Jestli nás nějaké dezerty nikdy neomrzí, jsou to ty čokoládové! Můžou to být koláče, dorty, pěny, ale taky klidně muffiny. Máte stejný názor? :)
do 30 minut
cca 12 ks porcí

Článek

Mramorové cupcaky  Foto:

22 nejlepších receptů na sladké muffiny a cupcakes

Pokud ho ještě nemáte, je načase pořídit si do výbavy plech na muffiny. A pak už jen zkoušet nové recepty na ty nejlepší mini "bábovičky". Jsou skvělé jako dezert ke kávě,...

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. V tepelně odolné misce rozpusťte na vodní lázni za občasného míchání máslo se 120 g nalámané čokolády.
  2. Jakmile je směs dokonale hladká, stáhněte misku z vodní lázně a směs nechte mírně vychladnout.
  3. Mezitím ve středně velké míse vyšlehejte vejce spolu s cukrem krupicí do pěny. Poté za pomalého šlehání vmíchejte rozpuštěnou čokoládu.
  4. Hladkou mouku s kakaem a špetkou soli prosejte do jiné misky, dobře promíchejte a poté sypké suroviny zapracujte s pomocí stěrky k čokoládové směsi.
  5. Těstem naplňte do 3/4 muffinové formičky vyložené papírovými košíčky, posypte zbytkem nahrubo nasekané čokolády a pečte v předehřáté troubě 14–16 minut.
  6. Nechte zcela vychladnout. Těsně před podáváním můžete jemně posypat vločkovou solí.

Ultračokoládové muffiny 2 Foto: Ultračokoládové muffiny; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama