zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tyrolské knedlíky
Autor: Kublanka.cz Tyrolské knedlíky

Tyrolské knedlíky

Hodnoceno: 3x
Silný vývar, k tomu knedlík se špekem a vzhůru na sjezdovku. Tohle jídlo vysvětluje úspěchy rakouských sjezdařů mnohem více než přítomnost tamních kopečků zvaných Alpy.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Rohlíky nakrájejte na malé kostičky, dejte je do mísy a zalijte je trochou vlažného mléka. Mezitím si na másle osmažte dozlatova najemno nakrájenou slaninu.
  2. K namočeným rohlíkům přilijte zbývající mléko, přidejte usmaženou slaninu, vejce, sůl, pepř a důkladně prsty promíchejte. Těsto zahustěte strouhankou.
  3. Mokrýma rukama vytvarujte 8-12 velkých knedlíků, které vařte v osolené vodě 10-15 minut. Uvařené tyrolské knedlíky dejte do velké mísy, zalijte je horkým vývarem a posypejte je najemno nakrájenou pažitkou.

Tyrolské knedlíky Foto:

Tyrolské knedlíky, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama