Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tyrolské knedlíky

4 porce
do 1 hodiny
Tyrolské knedlíky
Tyrolské knedlíky Autor: Kublanka.cz
Silný vývar, k tomu knedlík se špekem a vzhůru na sjezdovku. Tohle jídlo vysvětluje úspěchy rakouských sjezdařů mnohem více než přítomnost tamních kopečků zvaných Alpy.
Reklama

Suroviny (4 porce)

Reklama

Postup

  1. Rohlíky nakrájejte na malé kostičky, dejte je do mísy a zalijte je trochou vlažného mléka. Mezitím si na másle osmažte dozlatova najemno nakrájenou slaninu.
  2. K namočeným rohlíkům přilijte zbývající mléko, přidejte usmaženou slaninu, vejce, sůl, pepř a důkladně prsty promíchejte. Těsto zahustěte strouhankou.
  3. Mokrýma rukama vytvarujte 8-12 velkých knedlíků, které vařte v osolené vodě 10-15 minut. Uvařené tyrolské knedlíky dejte do velké mísy, zalijte je horkým vývarem a posypejte je najemno nakrájenou pažitkou.
Reklama

Tyrolské knedlíky Foto:

Tyrolské knedlíky, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama