zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Turecká snídaně
Autor: Kublanka.cz Turecká snídaně

Turecká snídaně

Hodnoceno: 78x
Míchaná vejce k snídani jsou jistota, ale co kdybyste vyzkoušeli něco lepšího? Například tato ztracená vejce, která se připravují již od 15. století.
do 30 minut
4 porce

Recept

Cuketové placičky se ztraceným vejcem Foto:

Cuketové placičky se ztraceným vejcem

Obdoba oblíbených bramboráků je ideální jako lehká večeře nebo luxusní snídaně do postele.

reklama

Postup

  1. Jogurt smíchejte s nastrouhaným česnekem a najemno nasekaným koprem. Podle chuti osolte a opepřete. Zakryjte potravinářskou fólií a nechte zhruba 1 hodinu odpočinout v chladničce.
  2. Do malého hrnce dejte máslo, které nechte za stálého míchání na mírném ohni rozpustit. Máslo nechte vařit až do okamžiku, kdy získá krásné oříškové aroma a barva bude zlatavě hnědá (15–20 minut). V tomto okamžiku musíte máslo ihned stáhnout z ohně a s pomocí papírového kávového filtru ho přeceďte do tepelně odolné nádoby. Do vyčištěného másla vmíchejte olivový olej a chilli vločky. Udržujte v teple až do podávání.
  3. Do širokého hrnce nalijte vodu a přiveďte k varu. Jakmile voda začne vřít, vlijte do ní cca 2 lžíce octa a zmírněte plamen. Každé vajíčko vyklepněte do vlastního hrnečku. S pomocí vařečky roztočte vodu v hrnci, aby uprostřed vznikl vír. Doprostřed víru rychle vlijte jedno vejce. Nechte vařit 3–4 minuty, poté vyndejte vejce děrovanou naběračkou a nechte okapat na papírové utěrce. Stejně postupujte se zbývajícími vejci. Pokud by vám vejce vychladla, prohřejte je před podáváním v horké vodě.
  4. Podávejte vždy dvě ztracená vejce na kopečku ochuceného řeckého jogurtu, politá chilli máslem a dozdobená několika větvičkami kopru. Nejlépe chutnají s opečeným bílým chlebem.

Turecká snídaně 2 Foto: Turecká snídaně; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama