zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tropická ovesná kaše s pečenou dýní
Autor: kuchařka Dokonalá dýně Tropická ovesná kaše s pečenou dýní

Tropická ovesná kaše s pečenou dýní

Hodnoceno: 0x
Supersnídaně na chladná rána, kdy se vám nechce z postele. Představte si ovesnou kaši a chia pudink v jednom s vůní kokosu a pomeranče. Jako byste byli na dovolené.
do 30 minut
1–2 porce

Článek

Snídaňové kaše na celý týden Foto:

Dejte si k snídani kaši! Máme pro vás recepty na celý týden

Pokud máte rádi sladké snídaně, je pro vás varianta cereální kaše doplněné o ovoce nebo oříšky ideální volbou. Přináší nejen dostatek energie, ale i výtečné chuti a dá se...

reklama

Postup

  1. Večer předem (nebo alespoň 10 hodin předem) vsypte do zavařovací sklenice nebo menší misky ovesné vločky a chia semínka. Zalijte je kokosovým mlékem a 130 ml pomerančové šťávy a zlehka osolte. Promíchejte, přikryjte a uložte do chladničky.
  2. Druhý den ráno vyjměte ovesnou kaši z chladničky. Dýni rozkrojte, vyjměte semena a dužinu nakrájejte na drobné kostičky. V pánvi zahřejte kokosový olej, přidejte dýni a zastříkněte zbylou pomerančovou šťávou, zakryjte pokličkou a duste zhruba 10 minut doměkka. Vmíchejte med.
  3. Na jiné pánvi mezitím nasucho orestujte kokosové chipsy dozlatova.
  4. Z marakuji vyškrábněte dužinu, vmíchejte ji do kaše, posypte ji dýní a kokosem.

Dokonalá dýně Foto:

Dokonalá dýně

Anna Walzová

Dýně získává stále větší oblibu i v našich zeměpisných šířkách, ale dýňová polévka nebo pečená dýně ve směsi zeleniny už začíná nudit. Naštěstí přichází Anna Walzová se svojí kuchařkou Dokonalá dýně, ve které představuje zajímavé recepty z této oranžové krásky na celý rok. Můžete z ní upéct chleba nebo dezert, připravit mnohachodový oběd i si odpočinout při kávě. S dýní nuda rozhodně nehrozí.

Vydalo nakladatelství Esence.

reklama