zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Trhanec s malinami
Autor: Prostonárodní kuchařka Květy Fialové Trhanec s malinami

Trhanec s malinami

Hodnoceno: 0x
Dezert nadýchaný jako obláček na jaře nebo sladká snídaně na vidličku – příležitost pro trhanec s ovocem není třeba dlouho hledat. Tajemství jemnosti tkví v dětské krupičce.
do 30 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. V mléce prošlehejte krupici se žloutky, cukrem a špetkou soli. Bílky zlehka osolte a vyšlehejte z nich tuhý sníh. Opatrně ho promíchejte s těstem.
  2. V pánvi rozehřejte olej, vlijte do ní těsto a opékejte ho na vyšším středním stupni dozlatova, zhruba 3 minuty, otočte, dopečte 2 minuty, roztrhejte vidličkou na kousky, nechte do pánve po straně sklouznout máslo, promíchejte, zlehka opečte a podávejte s ovocem a zakysanou smetanou.

Prostonárodní kuchařka Květy Fialové

Prostonárodní kuchařka Květy Fialové Foto:

Květa Fialová, Martin Slunečko

První kuchařka Květy Fialové je na světě a s ní řada původních receptů na pokrmy, které tato slavná filmová a divadelní herečka vařila nejraději. Květa Fialová vynikala nejen jako herečka, ale i jako kuchařka, která celý život ráda vařila, a to nejraději pro ostatní. Kniha nabízí nápadité recepty, které vycházely z Květiny fantazie, podle nichž připravíte neobvyklé saláty, polévky, herecké rychlovky a také se dozvíte, jak připravit lehká zeleninová jídla, středomořské speciality, ryby, drůbež i tradiční dezerty. Recepty provází Květa svým komentářem a vzpomíná na zákulisí své domácí kuchyně. V kuchařce nechybějí ani vzpomínky na rodinu, herecké přátele a na maminku, za kterou se Květa celý život vracela na Slovensko. Právě od ní pochází řada původních slovenských receptů.

Vydalo nakladatelství EAT CETERA Praha 2017.

reklama