zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tequila Sunrise – recept na koktejl, který vnese slunce do sklenice
Autor: iStock Tequila Sunrise – recept na koktejl, který vnese slunce do sklenice

Tequila Sunrise – recept na koktejl, který vnese slunce do sklenice

Hodnoceno: 22x
Tequila Sunrise je jeden z nejpopulárnějších koktejlů. Oblíbený je zejména v létě, snad kvůli výrazné barevnosti, která nejlépe vynikne na pláži u moře. A k přípravě stačí jen tři ingredience!
do 10 minut
1 porce

Původní koktejl Tequila Sunrise vznikl kolem roku 1930 a obsahoval kromě tequily crème de cassis (sladký likér z černého rybízu), šťávu z limety a sodovku. 

V roce 1970 ale barmani Bobby Lozoff a Billy Rice v Trident Baru v Sausalitu v Kalifornii vytvořili nový drink. A velmi rychle si získal popularitu, poté co Jose Cuervo umístil recept koktejlu na své lahve tequily a kapela The Eagles vydala novou píseň Tequila Sunrise. A slávu nového drinku podpořila kapela The Rolling Stones, která si nový koktejl objednávala během celého turné, které probíhalo po celých státech. Z barevného koktejlu se tak stal skutečný rock and rollový party drink.

reklama

Postup

  1. Do vysoké sklenice dejte led. Přilijte pomerančový džus, tequilu a případně limetovou šťávu, pokud ji používáte. Zamíchejte dlouhou lžičkou.
  2. Pomalu vlijte grenadinu přes lžíci do sklenice a nechte ji klesnout na dno. NEMÍCHEJTE!
  3. Pokud chcete, můžete nakonec přilít trochu sodovky. Koktejl ozdobte plátkem pomeranče a koktejlovou třešní.

PRIMA TIP: Základem koktejlu jsou pouhé tři ingredience. Samozřejmě nechybí tequila. Volte jakoukoli máte rádi, může být bílá i zlatá. Poté do sklenice patří pomerančový džus, čím kvalitnější, tím lepší, a v úplně ideálním případě použijte čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávu. Barvu a chuť doladí sladký likér grenadina z granátového jablka.

Do koktejlu můžete přidat také střik limetové šťávy, která dodá příjemnou svěžest. Případně můžete drink odlehčit trochou sodovky.

Možné další variace:

  • Virgin Sunrise: Pro verzi bez alkoholu jednoduše vynechejte tequilu. Děti budou tuhle „limonádu“ milovat!
  • Margarita Sunrise: Hrdlo vysoké sklenice namočte v limetové šťávě a poté v soli. Do sklenice nalijte grenadinu. Promixujte teguilu, triple sec, pomerančový džus, trochu limetové šťávy a led. Přelijte přes grenadinu do sklenice.
  • Russian Sunrise: Místo tequily použijte vodku.
  • Malibu Sunrise: Místo tequily použijte kokosový rum.
  • Tequila Sunset: Místo grenadiny použijte likér z černého rybízu crème de cassis. Místo pomerančového džusu zkuste použít grapefruitový džus.
Tequila Sunrise – recept na koktejl, který vnese slunce do sklenice
Autor: iStock Tequila Sunrise – recept na koktejl, který vnese slunce do sklenice

reklama

Související témata: koktejl , tequila , Nápoje , Americká kuchyně