zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Špenát z kopřiv se ztraceným vejcem
Autor: archiv Gurmet Špenát z kopřiv se ztraceným vejcem

Špenát z kopřiv se ztraceným vejcem

Hodnoceno: 1x
Jarní očistnou kúru korunujte báječným jídlem. Špenát z kopřiv se ztraceným vejcem si můžete vychutnat jako hlavní jídlo, ale klidně můžete tenhle recept využít i jako netradiční přílohu.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Kopřivy navršte do cedníku a prolijte je horkou vodou. Přestanou pálit a budete je moci snadno nasekat. Na pánvi rozpusťte třetinu másla a osmahněte na něm drobně nakrájenou cibuli dorůžova. Přidejte posekané kopřivy a trošku vody. Vařte a míchejte přibližně 10 minut, než kopřivy změknou.
  2. Slijte vodu z pánve a přidejte ke kopřivám zbytek másla, sůl a pepř a přistrouhejte trochu muškátového oříšku. Vše promíchejte.
  3. Hlubší pánev vymažte olejem a nalijte do ní vodu, přibližně 8 cm na výšku. Vodu osolte, přilijte do ní lžíci octa a přiveďte k varu. Vařte ji na mírném plameni, aby jen zlehka bublala.
  4. Do vody opatrně rozklepněte vejce. Použít můžete i naběračku nebo talířek, ze kterého necháte rozklepnuté vejce do vody opatrně sklouznout. Vařte, dokud bílek neztuhne, asi 2 až 3 minuty. Potom děravou naběračkou vejce vylovte.
  5. Na talíř naservírujte horký kopřivový špenát a na něj vejce (dozdobit můžete např. sedmikráskami). Podávejte s pečivem nebo vařenými bramborami.
  6. Prima tip: V rychlejší variantě můžete syrová vejce přimíchat rovnou do kopřiv už na pánvi.

Gurmet Vaše škola vaření

Gurmet - archiv II.Měsíčník Gurmet (dříve Chef Gurmán) patří mezi nejlepší tuzemské časopisy o vaření už řadu let. Jeho velkou předností jsou vlastní recepty z dostupných surovin a s dobře vysvětleným postupem (některé krok za krokem), které pro focení připravují zkušení foodstylisté. Jsou tedy prověřené a všechny opravdu fungují! Za dlouhou dobu svého trvání Gurmet disponuje velkým archivem receptů, ze kterého pro vás pravidelně vybíráme ty nejlepší!

V aktuálních vydáních Gurmetu najdete řadu rubrik s klasickými či moderními tuzemskými i zajímavými regionálními pokrmy. Kromě domácích časopis představuje také jídla ze světových kuchyní (letos odstartoval projekt Gurmet kolem světa) a nezapomíná ani na zdravou výživu nebo vaření s dětmi a pro děti. Obsah Gurmetu doplňují zajímavé informace o známých, méně známých a sezonních surovinách, gastronomických trendech, dobrých restauracích či novinkách na trhu. Nenašli jste informaci, která vás zajímá? Ptejte se, odpověď najdete v poradně. S Gurmetem můžete také vyhrát v soutěžích nebo získat odměnu za dopis či výhodné předplatné. Přihlásit se můžete rovněž na kurzy vaření, které časopis pořádá každý měsíc (více na www.igurmet.cz).

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

reklama

Související témata: kopřivy