zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rýžové koláčky
Autor: isifa.com Rýžové koláčky

Rýžové koláčky

Hodnoceno: 0x
Tento recept můžete obměnit například tím, že místo sýru a petrželky přidáte do směsi před smažením pesto. At už bazalkové, nebo rajčatové.
do 2 hodin
4 porce

reklama

Postup

  1. Rozehřejte menší hrnec nebo hlubokou pánev na střední teplotu, přidejte máslo a rýži a asi 1 minutu restujte. Potom přidejte polovinu vývaru. Na mírném ohni vařte, dokud se skoro všechna tekutina neabsorbuje. Přidejte jarní cibulku a zbytek vývaru a na nízké teplotě vařte, dokud nebude rýže měkká a tekutina skoro absorbovaná. Rizoto přendejte do mísy, vmíchejte parmezán a petrželku a rychle ochlaďte. Můžete přikryté nechat v ledničce přes noc.
  2. Rýžovou směs trochu rozmíchejte, přidejte rozšlehané vejce a ochuťte solí a pepřem. Rozdělte hmotu na 12 porcí, za každé z nich rukama vyformujte koule (namočte si ruce, pokud by rýže příliš lepila), do každé udělejte dírku a do ní dejte pořádnou lžičku nastrouhané mozzarelly nebo kostku z celé. Potom opět zformujte do koule a lehce každou rozmáčkněte, aby trochu zploštily. Na talíř nasypte strouhanku a koláčky v ní opatrně obalte. Nechte 20 minut ochladit, dokud hmota neztuhne.
  3. V nepřilnavé pánvi rozehřejte trochu oleje a másla. Vkládejte rýžové koláčky a nechte vespodu vytvořit krustu. Obraťte a udělejte křupavou zlatou krustu i na druhé straně. Nechte osušit na papírové utěrce. Sýr uvnitř koláčku by měl být natolik horký, aby se tvořily „gumičky“ při rozkrojení. Podávejte horké se salátem a rajčátky.

reklama