zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rychlá paella
Rychlá paella

Rychlá kuřecí paella s chorizem

Hodnoceno: 1x
Tento recept je inspirovaný pokrmem paella valenciana. Pokud neseženete rýži calasparra, můžete ji vyzkoušet s kulatozrnnou rýží. K jednomu hrnku ale přidejte navíc jednu lžíci: vodu absorbuje také dobře, ale o něco méně než calasparra.
do 30 minut
3–4 porce

reklama

Postup

  1. Chorizo rozčtvrťte a nakrájejte na cca 0,5 cm plátky. Kuřecí maso osolte a opepřete.
  2. Rozehřejte velkou a hlubokou pánev na vysokém plameni a přilijte olivový olej. Vložte kuřecí řízky a zatáhněte z každé strany (pozor, maso se ještě bude dodělávat později společně s rýží, tak ho nesmíte propéct). Vyndejte z pánve a dejte stranou.
  3. Do pánve přidejte česnek, cibuli a chorizo. Promíchejte a restujte asi 1 minutu, dokud nezačne chorizo trochu hnědnout. Přidejte papriku, promíchejte a restujte další minutu.
  4. Přisypejte rýži a opět dostatečně promíchejte. Přilijte vývar, rajčata z plechovky, přisypte polovinu hrášku, papriku a špenát (pokud používáte). Opatrně promíchejte, přiveďte k varu, poté snižte plamen, aby vývar jen slabě vřel.
  5. Do pánve vložte kuřecí maso, bude téměř ponořené ve vývaru a rýži.
  6. Vařte bez míchání 10 minut. Poté zasypejte zbylým hrášek a pokračujte ve vaření dalších 5 minut, dokud se většina vývaru nevstřebá – rýže by měla být uvařená, ale stále pevná, zkrátka al dente.
  7. Sundejte z plamene a počkejte cca 5 minut, rýže zbylou šťávu vstřebá. Zasypejte petrželkou a servírujte.

Rychlá kuřecí paella s chorizem 2 Foto: Rychlá kuřecí paella s chorizem; foto: recipetineats.com

reklama