zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Restovaný květák s chilli a rozmarýnem
Autor: kuchařka Jíme zdravě Restovaný květák s chilli a rozmarýnem

Restovaný květák s chilli a rozmarýnem

Hodnoceno: 1x
Květák má specifickou chuť, které prospívá spojení s výrazným kořením. Restováním se navíc chuť květáku promění a je víc oříšková, takže i ten, kdo této zelenině příliš neholduje, si na téhle úpravě pravděpodobně pochutná! Je to zkrátka velká dobrota – vyzkoušejte a uvidíte :)
do 1 hodiny
4 porce

Recept

Pečený květák  Foto:

Pečený květák v orientálním stylu

Tento způsob přípravy květáku stojí určitě za vyzkoušení. Pečením se chuť této zeleniny výrazně promění, lehce zkaramelizuje a orientální koření mu dodá neuvěřitelný...

reklama

Postup

  1. Květák rozdělte na růžičky a umyjte. Na pánvi rozpalte kokosový olej na středním plameni. Přidejte utřený stroužek česneku a restujte cca půl minuty. Do pánve vhoďte růžičky květáku a na středním plameni opékejte alespoň 25 minut.
  2. Poté přidejte rajčatový protlak, chilli a rozmarýn. Restujte dalších pět minut.
  3. Nakonec přilijte kokosové mléko, dosolte a nechte dalších 5 minut povařit.

Jíme zdravě

Jíme zdravě Foto:

V této kuchařce najdete 120 originálních receptů, které vás hravě přesvědčí o tom, že jde vařit zdravě, jednoduše a tak, aby to chutnalo celé rodině.. Recepty jsou v knize řazené do kategorií podle druhu jídla – snídaně, polévky, obědy, saláty, pomazánky a tak dále. U každého najdete kromě postupu také nutriční hodnoty a tipy, čím jídlo ozvláštnit. Květáková pizza, sekaná s dýňovým pyré, celozrnné piškoty… škála jídel v této kuchařce je nepřeberná. A až narazíte na zdravější varianty medovníku nebo brownies, budete se olizovat i za ušima. Kniha potěší jak úplné začátečníky, kteří s vařením teprve začínají a potřebují pomocnou ruku, tak zkušené kuchařky a kuchaře, hledající originální, zdravé a hlavně rychlé recepty pro celou rodinu.

O autorech: Jsou tři, je jim v průměru jedenadvacet a připravují recepty, které nadšeně sdílí a vaří statisíce lidí. Jejich mobilní aplikaci Fitrecepty používá přes čtvrt milionu uživatelů, obrovský úspěch má i facebooková stránka Jíme zdravě. Teď se rozhodli, že vystoupí z online světa a vydají tištěnou kuchařku. Nutno říct, že odvaha jim nechybí. Celou knihu si totiž produkovali sami – od začátku až do konce.

Objednat si ji s dopravou zdarma můžete ZDE.

reklama