zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pomazánka se sýrem a česnekem
Autor: archiv Gurmet Pomazánka se sýrem a česnekem

Pomazánka se sýrem a česnekem

Hodnoceno: 6x
Česneková pomazánka patří v našich končinách k těm nejoblíbenějším. A proto pro vás máme jednoduchý, ale báječný recept na tuto lahůdku.
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Česnek oloupejte a jemně nastrouhejte. Čedar nastrouhejte nahrubo. Do misky dejte lučinu, nastrouhaný čedar, bílý jogurt a česnek. Přisolte jen mírně, protože čedar je dost slaný, a všechno promíchejte.
  2. Ředkvičkové klíčky spařte vroucí vodou, hned je prolijte studenou vodou a nechte na cedníku okapat.
  3. Pomazánku mažte na pečivo a jednotlivé porce ozdobte ředkvičkovými klíčky.
  4. Prima tip: Když stroužek česneku podélně rozkrojíte, snadno z něj odstraníte zelený klíček, který může způsobovat nadýmání.

Pomazánka se sýrem a česnekem Foto: archiv Gurmet

Pomazánka se sýrem a česnekem. Foto: archiv Gurmet

 

Gurmet  Vaše škola vaření

Gurmet - archiv II.Měsíčník Gurmet (dříve Chef Gurmán) patří mezi nejlepší tuzemské časopisy o vařeníuž řadu let. Jeho velkou předností jsou vlastní recepty z dostupných surovin a s dobře vysvětleným postupem (některé krok za krokem), které pro focení připravují zkušení foodstylisté. Jsou tedy prověřené a všechny opravdu fungují! Za dlouhou dobu svého trvání Gurmet disponuje velkým archivem receptů, ze kterého pro vás pravidelně vybíráme ty nejlepší!

V aktuálních vydáních Gurmetu najdete řadu rubrik s klasickými či moderními tuzemskými i zajímavými regionálními pokrmy. Kromě domácích časopis představuje také jídla ze světových kuchyní (letos odstartoval projekt Gurmet kolem světa) a nezapomíná ani na zdravou výživu nebo vaření s dětmi a pro děti. Obsah Gurmetu doplňují zajímavé informace o známých, méně známých a sezonních surovinách, gastronomických trendech, dobrých restauracích či novinkách na trhu. Nenašli jste informaci, která vás zajímá? Ptejte se, odpověď najdete v poradně. S Gurmetem můžete také vyhrát v soutěžích nebo získat odměnu za dopis či výhodné předplatné. Přihlásit se můžete rovněž na kurzy vaření, které časopis pořádá každý měsíc (více na www.igurmet.cz).

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

reklama