zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pohankou plněná kachna s pečenými jablky
Spouštím video za 5s.

Pohankou plněná kachna s pečenými jablky a zeleninou

Hodnoceno: 0x
Pečená drůbež je na podzim hodně oblíbená, není se čemu divit. Během přípravy vám celou kuchyň krásně provoní a výsledek nakrmí celou rodinu! :)
nad 2 hodiny

Kulinární pořad Karolína, domácí kuchařka sledujte každou neděli na Prima LOVE!

reklama

Suroviny

Postup

  1. Kachnu opláchněte teplou vodou, odkrojte z ní všechno, co nechcete péct (dlouhou kůži na krku, biskupa a křídla) a osušte papírovou utěrkou.
  2. V misce si smíchejte sůl, majonézu, prolisovaný česnek a posekanou petrželku. Touto směsí potřete kachnu zevnitř i zvenčí, dejte do keramického pekáčku, zakryjte potravinovou fólií a nechte přes noc v chladničce marinovat.
  3. Druhý den nejdříve kachnu vyndejte, aby došla pokojové teploty, lépe se pak propeče. Pak uvařte pohanku – dejte ji do cca 3/4 litru vroucí osolené vody, povařte 1 minutu a pak zakryjte pokličkou a nechte dalších 20 minut stát.
  4. Teprve potom sceďte přebytečnou vodu a ochutnejte, jestli je pohanka dost slaná – případně dosolte. Slaná by měla být tak akorát, ale nebojte se, že bude bez chuti – kachní sádlo udělá své.
  5. Zatímco pohanka odpočívá, nakrájejte jablka na měsíčky i se slupkou, očistěte mrkve a pastináky a nakrájejte je na větší špalíky.
  6. Z kachny lehce otřete papírovou utěrkou přebytečnou marinádu, která se nestačila vsáknout. Pak kachnu podržte nohama nahoru a naplňte ji pohankou. Nemusíte ji zašívat, ale nedělejte náplň příliš “do obloučku”, protože pohanka ještě uvnitř kachny trošku nabyde a vypadávala by ven.
  7. Troubu rozpalte na 160 °C (horkovzduch). Do pekáčku položte plněnou kachnu prsíčky dolů. Kolem rozložte jablka a kořenovou zeleninu a vše osolte.
  8. Zakryjte alobalem a dejte péct na 2 hodiny. Pak alobal sundejte, zvyšte teplotu na 210 °C a pečte ještě 20 minut, pak otočte a dopékejte dalších 20 minut, aby byla kachna z obou stran pěkně zlatavá.

Pohankou plněná kachna s pečenými jablky 2 Foto: Pohankou plněná kachna s pečenými jablky; foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

reklama

Sledujte celou epizodu