zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pivní hořčice nejen pro pivaře
Autor: David Turecký pro Naložto Pivní hořčice nejen pro pivaře

Pivní hořčice nejen pro pivaře

Hodnoceno: 0x
Nejen pro ty, kteří holdují pivu a mají k němu rádi i poctivý párek na tácek, je tahle domácí hořčice to pravé pošušňáníčko. Nejenže se do ní hodí namáčet obyčejný párek, ale nejvíc ladí k poctivě tučné klobásce z grilu. Skvělá je i jako originální jedlý dárek :)
do 10 minut
sklenice o objemu 350 ml porcí

reklama

Suroviny (sklenice o objemu 350 ml porcí)

Postup

  1. Hořčičná semínka dejte do misky, zalijte octem, misku přikryjte utěrkou a nechte 2 dny na tmavém místě uležet.
  2. Po uležení přendejte do vyšší misky, osolte, opepřete a začněte mixovat pomocí tyčového mixéru. Mixujte dohladka.
  3. V další misce si žloutek našlehejte s pivem a prolisovaným česnekem. Vše dohromady zlehka pomíchejte tak, aby se chuť piva hezky spojila s hořčicí.
  4. Přendejte do sklenice a řádně zašroubujte. Uchovávejte v chladnu.

Pivní hořčice nejen pro pivaře  Foto: Pivní hořčice nejen pro pivaře; foto: David Turecký pro Naložto

Tento recept se do knihy nevešel, ale přinášíme vám ho jako bonus! Další neodolatelné recepty do sklenice najdete v této nové kuchařce!

NALOŽ TO – KUJME PI(C)KLE V KUCHYNI

Naložto Foto:

Daniela Turecká

Vášni nakládání propadla před dvěma lety a od té doby plní sklenicemi se slanými chuťovkami spíže vlastní rodiny i přátel. Z původní záliby se časem vyvinul větší projekt s e-shopem vhodných sklenic a doplňků k nakládání a unikátní kuchařka Nalož to, která se jako jediná věnuje nakládání sýrů, zeleniny a nejrůznějších specialit do sklenic.

Daniela pracuje jako produkční a dekor stylistka při focení, a tak se na vzniku kuchařky podílela od začátku do konce, všechna jídla sama připravila i nazdobila na focení, kterého se ujal její manžel – známý fotograf jídla a osobností David Turecký. Z jejich společné vášně pro nakládané dobroty se zrodila kuchařka plná lahůdek ve skle, kterými potěšíte sebe, své blízké i přátele a které především poslouží jako perfektní dárky pro všechny příležitosti.

A pokud byste se náhodou rozhodli s nakládáním na chvíli přestat, Daniela vám ukáže, jak kreativně lze prázdné sklenice využít.

Vydává Došel karamel s. r. o., kniha stojí 299 Kč, více na www.naloz-to.cz

reklama