zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečená panenka se sušenými švestkami
Autor: Jezte česky Pečená panenka se sušenými švestkami

Pečená panenka se sušenými švestkami

Hodnoceno: 5x
Netradiční pečínka z minutkové vepřové panenky je rychle hotová, zůstává šťavnatá a kolem ní je přímo poklad v podobě voňavé podzimní zeleniny s hřejivým kořením. Zkrátka laskomina, která potěší i na duchu...
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Panenku pečlivě očistěte od blány. Hřebíčky a badyán utlučte v hmoždíři nebo umelte
    a smíchejte se skořicí, olejem a maso směsí potřete. Nechte chvilku marinovat.
  2. Mezitím očistěte mrkev, pastináky a překrojte je na poloviny. Do kastrůlku dejte vařit osolenou vodu. Mrkev s pastinákem povařte asi 5 minut ve vroucí vodě, pak je sceďte.
  3. Marinované maso osolte, obalte sušenou šunkou. Vložte do zapékací misky a obložte ovařenou mrkví s pastinákem, neoloupanými stroužky česneku a sušenými švestkami.
  4. Vložte do trouby vyhřáté na 200 °C a pečte 15–20 minut. Panenka by po rozříznutí měla být lehce růžová. Podávejte s bramborami nebo tmavým pečivem.

Pečená panenka se sušenými švestkami Foto: Jezte česky

Pečená panenka se sušenými švestkami. Foto: Jezte česky

 

Jezte česky

JEZTE ČESKY– rok v naší kuchyni

 

Jana Vašáková, Zdena Skokanová N.

Tato kuchařka přináší osvědčené tipy, jak používat zdravé lokální sezonní suroviny v kuchyni – autorky oprášily staré české recepty našich babiček a prababiček a přizpůsobily je současným potřebám. Naučí vás připravovat domácí marmelády, sirupy i nanuky, nezapomínají ani na netradiční vánoční a velikonoční menu nebo pochoutky z posvícení. Navíc v knize najdete zajímavosti a reportáže z tradiční zabijačky nebo z honu.

Vydalo nakladatelství Smart Press

reklama