zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečená mrkev na medu s granátovým jablkem
Autor: ZÁSADNĚ ZDRAVĚ Pečená mrkev na medu s granátovým jablkem

Pečená mrkev na medu s granátovým jablkem

Hodnoceno: 1x
Tento recept na pečenou mrkev je ideální pro vegetariány a pochutnají si například i lidé s alergií na lepek. Navíc je to neuvěřitelná pastva i pro oči!
do 1 hodiny
1 plech porce

Recept

Pečená mrkev s pestem z mrkvové natě Foto:

Pečená mrkev s pestem z mrkvové natě

Svěží jarní recept, ve kterém má hlavní slovo obyčejná, ale skvělá mrkev. K ní už patří jen porce kuskusu a voňavé pesto z mrkvové natě. Chutné pesto totiž nemusí být jen...

reklama

Postup

  1. Hrubým kartáčem očistěte všechny mrkvičky. Pokud máte celé i s natí, nechte kousek natí koukat. Ocásky kořínků naopak odstraňte.
  2. Připravte si marinádu: ke šťávě z pomeranče prolisujte česnek a v misce smíchejte s datlovým sirupem, medem, olivovým olejem a pepřem, případně i s chilli.
  3. Předehřejte si troubu na 200 °C.
  4. Vyložte plech pečicím papírem, vyskládejte na něj mrkve a rajčátka, zasypte zrníčky z granátového jablka a zalijte marinádou.
  5. Pak v ní zeleninu pěkně vykoupejte, rovnoměrně všechny ochucené suroviny rozprostřete, zasypte maldonskou solí a přidejte tymián, pokud ho máte rádi.
  6. Pečte v předehřáté troubě asi 25 minut.
  7. Dip připravíte tak, že si nasekáte mátu nadrobno a smícháte ji s ovčím jogurtem, olivovým olejem a pak ho pepřem i solí jemně dochutíte.

Pečená mrkev na medu s granátovým jablkem 2 Foto: Pečená mrkev na medu s granátovým jablkem; foto: ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Kdo je ta nutriční gastronomka ze "ZÁSADNĚ ZDRAVĚ"? 

ZÁSADNĚ ZDRAVĚ Foto:

Jmenuju se Jana a svoje povolání jsem si vymyslela. Jsem výživářka, kuchařka a cestovatelka, takže něco jako šampón 3v1, akorát s tím rozdílem, že propojení nutričního poradenství, gastronomie a cestování vážně skvěle funguje. Moje práce je můj život a splněný sen.

Svým projektem se snažím lidi inspirovat ke zdravému životnímu stylu bez dogmat a demagogie, které tak trochu cloumají všemi výživovými trendy i světem kolem nás. U mě na webu www.zasadnezdrave.cz najdete lákavé exotické a domácí recepty, kulinářské tipy a triky, deníky z mých cest, i objektivní články o výživě, které apelují na zdravý selský rozum každého z nás.

reklama