zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečená kuřecí stehna v parmazánové strouhance
Autor: Coolinářka Pečená kuřecí stehna v parmazánové strouhance

Pečená kuřecí stehna v parmazánové strouhance

Hodnoceno: 4x
Jestli vám občas chybí inspirace, jak originálně a hlavně chutně připravit kuře, zkuste tento recept! Zvládne ho úplně každý a troufáme si tvrdit, že i u vás bude mít úspěch!
nad 2 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. V bílém jogurtu rozmíchejte nasekané lístky plocholisté petržele a nadrcený česnek, trochu směs osolte. Kuřecí stehna či rozporcované kuře lehce osolte a obalte v jogurtové směsi. Kuře nechte 2–3 hodinky v jogurtu odpočívat, díky němu krásně zkřehne.
  2. Strouhanku smíchejte se strouhaným parmazánem a jednotlivé porce, hojně pokryté jogurtovou směsí, v ní obalte. Takto připravené kuře naskládejte do máslem vymazaného pekáče a na jednotlivé porce položte 1 lžičku másla. Přiklopte je a dejte péct asi na 70 minut na 180 stupňů. Asi po 30 minutách kuře podlijte asi 50 ml vody. Po 70 minutách sundejte z pekáče pokličku a dopékejte ho pod grilem na 200 stupňů do zlatova. Během toho kuřecí maso přelévejte výpekem.
  3. Podávejte například s bramborovou kaší.

Pečená kuřecí stehna v parmazánové strouhance Foto:

Pečená kuřecí stehna v parmazánové strouhance, foto: Coolinářka

Coolinářka Foto: Coolinářka je COOL!

Svatava Vašková z Hradce Králové alias Coolinářka svůj foodblog založila na mateřské dovolené.

Jak říká, v rámci zachování zdravého rozumu, si jej našla jako únik od mateřských radostí, strastí a povinností. Vaří ráda už hodně let, ale na fotografování jídla se vrhla teprve nedávno, ale o to s větší vervou a vášní!

Její recepty zvládne každý a jsou z dostupných surovin.

reklama