zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečená brambora
Autor: Kublanka.cz Pečená brambora

Pečená brambora

Hodnoceno: 0x
Brambory se dají využít na x skvělých způsobů – kromě krémové kaše, tradičních vařených brambor a dalších pokrmů jsou velice populární plněné pečené brambory!
do 1 hodiny
4 porce

Článek

Hasselback brambory s konfitovaným česnekem Foto:

22 super receptů na oblíbené pečené brambory

Brambory jsou jednou ze základních surovin české kuchyně, a proto se není co divit, že je máme tak rádi ve všech podobách. Pomiňme protentokrát bramboráky, bramborové...

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 200 °C. Brambory dobře kartáčkem umyjte pod studenou tekoucí vodou a na několika místech je napíchněte vidličkou.
  2. Brambory rozložte na plech vyložený pečicím papírem a v předehřáté troubě je upečte doměkka (asi 40 minut). Mezitím nakrájejte sušená rajčata najemno a olivy přepulte.
  3. Upečené brambory podélně nařízněte a prsty je jemně zmáčkněte tak, aby se otevřely.
  4. Dovnitř každé brambory dejte 1/2 lžíce másla a vidličkou vnitřek opatrně rozšťouchejte. Potom přidejte najemno nastrouhaný čedar, který vidličkou vmíchejte do rozšťouchaných brambor.
  5. Osolte, opepřete a brambory naplňte nakrájenými rajčaty a olivami. Dokončete lžící zakysané smetany a rukolou, kterou jemně zakápněte olejem ze sušených rajčat.

Pečená brambora 2 Foto: Pečená brambora; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto:

reklama