reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Ovocný chlebíček
Spouštím video za 5s.

Ovocný chlebíček

Hodnoceno: 0x
Přinášíme vám tip na skvělý ovocný chlebíček, který se bezvadně hodí pro blížící se vánoční oslavy. Využijete tak sušené ovoce i třeba mandle!
do 1 hodiny

Kulinární pořad Karolína, domácí kuchařka sledujte každou neděli na Prima LOVE!

reklama

Postup

  1. Větší sušené ovoce pokrájejte na velikost rozinek, dejte ho do misky střední velikosti a zalijte několika lžícemi rumu, promíchejte. Zakryjte potravinovou fólií a nechte odpočívat alespoň hodinu.
  2. Malou hrst různobarevného sušeného ovoce si ale ještě před naložením odložte na stranu na ozdobu. Mouku dejte do velké mísy s práškem do pečiva a veškerým kořením, důkladně promíchejte. Z mandlí a ořechů také trochu odložte na ozdobu a zbytek pokrájejte. Také čokoládu pokrájejte nahrubo.
  3. Troubu rozpalte na 160 °C. V další míse vymíchejte změklé máslo s medem a cukrem do pěny, pak vmíchejte i rozmačkaný banán a vejce. K této směsi pak přidejte směs mouky a koření (ideálně ji prosijte přes síto na mouku).
  4. Vymíchejte hladké těsto. Do něj pak přidejte sušené ovoce nasáklé rumem, pokrájené ořechy, mandle a čokoládu. Dobře promíchejte. Formu na biskupský chlebíček vymažte máslem, vysypejte strouhankou a vlijte do ní těsto.
  5. Uhlaďte ho stěrkou a poté pečte cca 60 minut, povrch by měl být tmavě zlatavý. Po upečení nechte zvolna vystydnout v pootevřené troubě. Pak teprve vyklopte.
  6. V misce vymíchejte suroviny na polevu dohladka. Měla by být velmi hustá, aby zůstala víceméně na horní straně chlebíčku a jen na několika místech malebně stékala po stranách – zbytečně ji tedy neřeďte.
  7. Hotovou lesklou polevou potřete chlebíček a povrch ozdobte zbylým sušeným ovocem, mandlemi a ořechy. Nechte ztuhnout a teprve potom krájejte.

Ovocný chlebíček 2 Foto: Ovocný chlebíček; foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

reklama

Sledujte celou epizodu