zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ovocný chlebíček
Spouštím video za 5s.

Ovocný chlebíček

Hodnoceno: 0x
Přinášíme vám tip na skvělý ovocný chlebíček, který se bezvadně hodí pro blížící se vánoční oslavy. Využijete tak sušené ovoce i třeba mandle!
do 1 hodiny

Kulinární pořad Karolína, domácí kuchařka sledujte každou neděli na Prima LOVE!

reklama

Postup

  1. Větší sušené ovoce pokrájejte na velikost rozinek, dejte ho do misky střední velikosti a zalijte několika lžícemi rumu, promíchejte. Zakryjte potravinovou fólií a nechte odpočívat alespoň hodinu.
  2. Malou hrst různobarevného sušeného ovoce si ale ještě před naložením odložte na stranu na ozdobu. Mouku dejte do velké mísy s práškem do pečiva a veškerým kořením, důkladně promíchejte. Z mandlí a ořechů také trochu odložte na ozdobu a zbytek pokrájejte. Také čokoládu pokrájejte nahrubo.
  3. Troubu rozpalte na 160 °C. V další míse vymíchejte změklé máslo s medem a cukrem do pěny, pak vmíchejte i rozmačkaný banán a vejce. K této směsi pak přidejte směs mouky a koření (ideálně ji prosijte přes síto na mouku).
  4. Vymíchejte hladké těsto. Do něj pak přidejte sušené ovoce nasáklé rumem, pokrájené ořechy, mandle a čokoládu. Dobře promíchejte. Formu na biskupský chlebíček vymažte máslem, vysypejte strouhankou a vlijte do ní těsto.
  5. Uhlaďte ho stěrkou a poté pečte cca 60 minut, povrch by měl být tmavě zlatavý. Po upečení nechte zvolna vystydnout v pootevřené troubě. Pak teprve vyklopte.
  6. V misce vymíchejte suroviny na polevu dohladka. Měla by být velmi hustá, aby zůstala víceméně na horní straně chlebíčku a jen na několika místech malebně stékala po stranách – zbytečně ji tedy neřeďte.
  7. Hotovou lesklou polevou potřete chlebíček a povrch ozdobte zbylým sušeným ovocem, mandlemi a ořechy. Nechte ztuhnout a teprve potom krájejte.

Ovocný chlebíček 2 Foto: Ovocný chlebíček; foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

reklama

Sledujte celou epizodu