Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Ořechové mini bábovičky

12 ks/1 velká bábovka porcí
do 1 hodiny
Ořechové mini bábovičky
Ořechové mini bábovičky Autor: Kitchen Story
Bábovka v mini podobě je skvělým sladkým zákuskem pro letní pikniky. Vyzkoušejte kombinaci hořké čokolády, sladkých sušených malin a voňavých ořechů, stojí za to! :)
Reklama

Článek

Nejlepší recepty na bábovku Foto:

12 nejlepších receptů na bábovku

Pokud jste se alespoň jednou odhodlali upéct něco sladkého, je vysoká pravděpodobnost, že to byla právě bábovka. Snad nejtradičnější český moučník je totiž jednoduchý a...

Suroviny (12 ks/1 velká bábovka porcí)

Poleva:

Reklama

Postup

  1. Troubu rozehřejte na 180 °C.
  2. Vejce vyšlehejte s cukrem, postupně vmíchejte olej, mléko a rum. Do vzniklé směsi zapracujte mleté ořechy, mouku, kypřicí prášek a špetku soli. Vypracujte hladké těsto.
  3. Formu vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Formy na bábovičky naplňte asi do 3/4, při pečení těsto nabude. Pečte 30 minut. Pokud se rozhodnete těsto vlít do klasické formy, pečte bábovku 45 minut.
  4. Mezitím si připravte polevu. Nad vodní lázní nechte rozpustit čokoládu s jednou lžící másla.
  5. Po upečení bábovičky vyklopte a naskládejte na mřížku. Každou bábovičku polijte čokoládou a zasypte rozdrcenými mrazem sušenými malinami.
Reklama

Ořechové mini bábovičky 2 Foto: Ořechové mini bábovičky 3 Foto: Ořechové mini bábovičky; foto: Kitchen Story

KITCHEN STORY

… aneb manželé v kuchyni!

Mariku a Jiřího Kučovy spojil nejen svazek manželský, ale i společný koníček, láska k jídlu a vaření. Ten postupně přerostl v jeden z mnoha oblíbených blogů s názvem Kitchen Story. A ten postupně přerostl v tak mimořádně úspěšný projekt, že se mu Marika rozhodla věnovat na plný úvazek. A to celé teď přerostlo v první společnou krásně napsanou a s citem nafocenou kuchařku s názvem Manželé kuchyni…

Vzhledem k Jiřího diagnóze Crohnovy nemoci jsou v ní recepty bezlepkové a bez laktózy, ale i ty klasické. „Rozhodně nejsou nijak dietní, ale určitě jsou zdravější, lehčí, ale poctivé a vymýšlené s respektem k tomu, co zrovna roste a dozrává,“ říká o ní manželská dvojice, pro kterou se vaření a předávání kulinárních zkušeností stalo součástí života.

Kitchen Story II. Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama