zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Malinovo-čokoládový koláč
Autor: Hodně domácí Malinovo-čokoládový koláč

Malinovo-čokoládový koláč

Hodnoceno: 1x
Základem tohoto koláče je křehké těsto, které je v tomto případě bezlepkové. Vše doplňuje lahodná, bohatá čokoláda se smetanou, která nemá chybu. Čerstvé maliny koláč výborně osvěží, ale můžete vyzkoušet i jiné ovoce! :)
do 1 hodiny

reklama

Suroviny

Postup

  1. Z mouky, másla, cukru, vajíčka a soli vypracujte těsto a dejte odpočinout do lednice.
  2. Poté vyválejte nebo vtlačte do formy, propíchejte vidličkou a pečte na 170 °C cca 20 minut nebo do mírného zhnědnutí. Smetanu co nejvíc zahřejte, ale nevařte, a pak s ní zalijte nalámanou čokoládu a šlehejte dokud neroztaje.
  3. Přidejte lžíci másla a opět šlehejte, až je krém hladký a lesklý. Vlijte na upečený a vychladlý korpus. Nechte chvíli vychladnout a ozdobte malinami.

Malinovo-čokoládový koláč 2 Foto: Malinovo-čokoládový koláč; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká: "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama

Související témata: Sladké