návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Malinové koláčky

Hodnoceno: 0x
15–20 porcí
do 1 hodiny
Malinové koláčky
Autor: Výpečky.com Malinové koláčky
Svatební sezona je tu a tyto půvabné koláčky se hodí na nějakou tu výslužku pro svatební hosty. Můžete zabalit do těsta drobné mražené ovoce, ale chce to trochu trpělivosti.

Postup

  1. Ve velké míse smíchejte mouku, cukr, ořechy a citronovou kuru se šťávou. Pak přidejte změklé máslo, vanilkový extrakt a vše zpracujte do vláčného těsta. Těsto zabalte do fólie a dejte přes noc do lednice.
  2. Těsto vyndejte z lednice, aby se s ním lépe pracovalo a troubu předehřejte na 180 °C.
  3. Změklé těsto vyválejte na pomoučněném vále asi na 3–4 mm a vykrajujte z něj kolečka o průměru 5 cm. Na každé kolečko položte mraženou malinu a pečlivě ji zabalte (malina nesmí nikde vykukovat:)
  4. Kuličky naskládejte na plech pokrytý pečicím papírem a pečte v předehřáté troubě na 20 minut.
  5. Ještě horké koláčky obalte v moučkovém cukru. Koláčky díky cukru natáhnou vlhkost a krásně zkřehnou.

Malinové koláčky Foto: Výpečky.com

Malinové koláčky Foto: Výpečky.com

Malinové koláčky. Foto: Výpečky.com

 

Milujeme Výpečky!

Výpečky.comVýpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace.

Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.