zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Letní cizrnový salát s bylinkami
Autor: BioAbecedář Hanky Zemanové Letní cizrnový salát s bylinkami

Letní cizrnový salát s bylinkami

Hodnoceno: 0x
Salát můžete posypat sýrem feta nebo nasucho opraženými slunečnicovými semínky. Pokud ho smícháte s těstovinami, budete mít syté jídlo.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Nejprve smíchejte všechny ingredience na zálivku a nechte chvilku odležet, aby olej nasál chuť bylinek.
  2. Nakrájejte rajčata na menší kostičky, řapíkatý celer a nať cibulky najemno a promíchejte s cizrnou a s dresinkem.
  3. Omyjte salát a osušte ho – nejlépe v salátové sušičce. Na talířích udělejte salátové „lůžko“ a na něj dejte cizrnový salát. Dle potřeby dochuťte solí a pepřem. 
  4. PRIMA TIP: Chcete-li jídlo ještě více obohatit živinami, nepoužívejte sterilovanou cizrnu, ale uvařte ji v papiňáku s řasou kombu. Uvařenou, měkkou kombu pak nasekejte na malé kostičky a vmíchejte do salátu.

BioAbecedář vám odpoví na všechny „bio“ otázky

BioAbecedářPoslední kniha Hanky Zemanové, propagátorky biopotravin a biovaření, je jakousi „biobiblí“ – souhrnným a přehledným průvodcem pro příznivce trendu bio a biovaření i pro ty, kdo se zajímají o zdraví a zdravý životní styl.

Odpovědi na otázky, které vás v souvislosti s biovařením napadnou, najdete v BioAbecedáři. Hanka shromáždila výsledky vědeckých výzkumů, doporučení odborníků, srovnání pohledů západní i čínské dietetiky, názory ajurvédy a makrobiotiky. Poradí, k čemu se hodí jednotlivé biosuroviny, jak je vybírat a správně připravovat. V receptové části kniha přináší přes 60 vyzkoušených receptů, díky nimž se zdravé potraviny mohou stát součástí jídelníčku každé rodiny.

Knihu BioAbecedář Hanky Zemanové vydalo nakladatelství Smart Press a koupíte ji u všech dobrých knihkupců za 699 Kč.

 

 

reklama