Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kuře se zeleninou pečené v balíčku na grilu

4 porce
do 30 minut
Kuře se zeleninou pečené v balíčku na grilu
Kuře se zeleninou pečené v balíčku na grilu Autor: L.A. CREATIVE FOOD
Jednodušší už to být nemůže, a to je způsob přípravy prověřen francouzskou gastronomií – ó lala!
Reklama

Článek

Biftek s bylinkovým máslem Foto:

16 originálních receptů pro nejlepší grilovačku

Grilování je nejoblíbenější letní "zábava"! Pokud hledáte novou inspiraci, co všechno se dá hodit na gril, máme pro vás ty nejlepší recepty na maso, zeleninu i sladké dobroty.
Reklama

Postup

  1. Gril předehřejte na středně vysokou teplotu.
  2. Připravte si čtyři dvojité kusy alobalu dost velké na to, aby se do nich prso vešlo. Na každý položte maso, osolte ho a opepřete a potřete lžící nebo dvěma grilovací omáčky.
  3. Okolo rozložte zeleninu a také ji osolte a opepřete.
  4. Vše zakapejte olivovým olejem a pevně zabalte do alobalu tak, aby nemohla unikat šťáva.
  5. Balíčky přesuňte na gril a pečte 20 až 25 minut, až bude maso propečené. Nechte chvíli uzavřené odpočívat a pak ihned podávejte.
Reklama

PRIMA TIP: Pokud nemáte důvěru v hotové grilovací (BBQ) omáčky, připravte si vlastní. Budete potřebovat 1 plechovku rajčatového pyré (passata), 2 lžíce hnědého cukru, 2 lžíce medu, 1 lžíci citronové šťávy, 1 lžíci melasy, 1½ lžičky worcesterské omáčky, 1½ lžičky hořčice dle výběru, 1 rozdrcený stroužek česneku, ¼ lžičky sušeného oregana, ¼ lžičky chilli koření a špetku pepře. Všechny přísady promíchejte v kastrole, uveďte do varu, krátce povařte a nechte vychladnout. Můžete ji také několik dnů uchovat v ledničce.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama